Hondu překvapuje, že je tak blízko nejlepším týmům

Představitele Hondy její nedávné výkony ve formuli 1 překvapily, ovšem nemají odpověď na to, proč se tým Red Bull, kterému pohonné jednotky dodávají, tak přiblížil Mercedesu a Ferrari.
Hondu překvapuje, že je tak blízko nejlepším týmům

Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Rakouska a dosáhl prvního vítězství v Red Bullu během jeho spolupráce s Hondou. V následujícím závodě ve Velké Británii mohl dojet na stupních vítězů, kdyby jej zezadu nesestřelil Sebastian Vettel.

Nebýt problémů s prodlevou turba, mohl Verstappen podle svých slov bojovat na Silverstonu i o pole position v kvalifikaci, kde Red Bull v éře šestiválcových motorů tradičně ztrácí.

Honda řeší prodlevu turba u Verstappena

Honda řeší prodlevu turba u Verstappena

Technický ředitel Hondy Tojoharu Tanabe byl podle svých slov překvapen, že se japonská značka na Silverstonu tak přiblížila nejrychlejším a mohlo by to naznačovat, že Red Bull-Honda neztrácí na Mercedes tolik.

„Možná, musíme ale pochopit, ve které zatáčce nebo na které rovince máme lepší čas na kolo nebo rychlost. Pak můžeme analyzovat, co je dobré a co špatné a kde jsme v posledních sedmi nebo osmi závodech ztráceli. Není snadné to říct, zdá se, že se ztráta oproti minulým závodům snížila. Nejen v závodě, ale i v kvalifikaci. Zatím ale nemáme jednoznačnou odpověď,“ řekl Tanabe.

Honda v průběhu sezóny svou pohonnou jednotku neustále vylepšuje. Má také za to, že nedávno nasazená třetí specifikace motoru se ve všech třech závodech, ve kterých byla nasazena, pokaždé o trochu zlepšila.

„Výchozí pozice nebyla špatná v porovnání s prvním závodem loňského roku. Znamená to, že jsme se od loňského roku hodně naučili a od první jízdy jsme zlepšili kvalitu kalibrace. V tréninkových a reálných závodních simulacích bychom se mohli naučit, kde bychom mohli zlepšit naši výkonnost. Ve Francii, Rakousku a Velké Británii jsme se zlepšili,“ uzavírá Tanabe.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Verstappen podporuje návrat tankování ve F1

15:08 | V neděli se pojede virtuální velká cena. Účast přislíbili: George Russell, Nicholas Latifi, Alex Albon, Stoffel Vandoorne, Pietro Fittipaldi, Christian Lundgaard a Oscar Piastri.
12:33 | Ferrari pokračuje v testech ve Fioranu, AlphaTauri to rozjela v Imole. Za volantem Júki Cunoda.
26. ledna | Nálada ve F1 se mění jako počasí. Podle RaceFans byla v pátek vůle zmrazit od příštího roku pohonné jednotky, v pondělí (kdy se mělo elektronicky hlasovat) už ne. Věc se odkládá nejméně do 11. února. Důležité je to pro Red Bull, aby mohl převít PJ od Hondy.
26. ledna | AlphaTauri vydala video o přípravách Júkiho Cunody na sezónu odkaz