Hondě se nová pravidla příliš nelíbí

Hondě se nelíbí nová pravidla okolo pohonných jednotek. V případě, že by některý z týmů zůstal bez pohonné jednotky, byla by to nejspíše právě Honda, která by musela s tímto týmem začít jednat.
Hondě se nová pravidla příliš nelíbí

Součástí nových pravidel je také garance, že bude mít každý tým přístup k pohonné jednotce. Pokud by někdo zůstal bez pohonné jednotky, vstoupila by do hry FIA. Ta by se po sérii kroků nejspíše obrátila na Hondu, která nyní dodává jen jednomu týmu a zůstane to tak i v příští sezóně.

Na dotaz, jak by se podobný krok Japoncům líbil, reagoval Hasegawa pro Autosport: „Nejsme s tím spokojení. Chápeme, že musíme dodávat více týmům. Musíme přispět společnosti F1. V současné době jen Ferrari a Mercedes zásobují čtyři týmy a my jen jeden.“

„Náš výkon není dostatečně vysoký, abychom jednali s jinými týmy. Takže musíme počkat, co se stane po 1. červnu.“

V té době by už mělo být jasné, že všechny týmy mají zajištěné pohonné jednotky pro příští rok.

Vstup FIA do řešení se ale letos neočekává. Žádná „motorová“ krize, srovnatelná s loňskými peripetiemi Red Bullu, se momentálně nerýsuje.

Ale v budoucnu….  „Není to automatické,“ říká Hasegawa. „FIA doporučí zahájit jednání s některými týmy. Musíme vyřešit některé podmínky, třeba cenu. Pokud se nedohodneme, není možné to uzavřít. Musíte vyjednávat.“

Foto: Getty Images / Alex Caparros

Další článek: Video: MiniDrivers a GP Španělska 2016

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10