Honda zatím nevyužila ani jeden žeton

McLaren a Honda vezou do Španělska vylepšení motoru i šasi. Pro fanoušky se navíc objevila dobrá zpráva. Zlepšení týmu z Wokingu nebude vykoupeno spotřebováním ani jediného žetonu.
Honda zatím nevyužila ani jeden žeton

Vývoj motoru na daný rok se řídí žetony. Celá pohonná jednotka je totiž rozdělena na více částí a každá má svou „hodnotu“ určenou počtem žetonů. Jejich celkový počet, který mohou týmy během roku využít, postupně klesá. Dle rozhodnutí FIA lze přitom vyvíjet i v průběhu sezóny. Nejvíce po Austrálii zůstalo žetonů Renaultu (12). Ferrari má 10, Mercedes 7 a Honda, které nemělo co zůstat, dostala průměr všech konkurentů – 9 žetonů.

Do Španělska sice Honda veze upravenou pohonnou jednotku, ale žetony pro úpravu nevyužila. Podle Autosportu se Honda pro Barcelonu soustředila na zlepšení ovladatelnosti, spolehlivosti a zlepšení výroby menších součástek.

„Krátká přestávka před GP Španělska byla pro Hondu dobrá k tomu, abychom mohli v klidu přemýšlet o tom, co se v prvních čtyřech závodech stalo, analyzovali, co jsme udělali dobře a co tak úplně dobře ne a připravili se před evropskými závody,“ řekl šéf Hondy pro motorsport Jasuhisa Arai.

„Doufáme, že ve Španělsku uvidíme další krok vpřed pro Hondu. Máme připravené aktualizace pohonné jednotky, které by měly zlepšit jízdní vlastnosti a spolehlivost.“

Foto: McLaren

Další článek: Montezemolo o prodeji Red Bullu, štěstí Ferrari i Vettelovi s čokoládou

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10