Honda vyřešila své problémy s ERS, věří Button

Honda měla vloni celou řadu problémů. Jeden z nich spočíval v rekuperaci energie, díky čemuž McLaren ztrácel především na rovinkách. Button věří, že to Honda již vyřešila.
Honda vyřešila své problémy s ERS, věří Button

Jenson Button věří, že Honda vyřešila problém s ERS. „Nemyslím si, že to bude velká změna pro kvalifikaci, ale v závodě je to oblast, kde budeme moci dohnat spoustu času,“ řekl pro Motorsport.com.  

„Takže jsem velmi spokojen s pokrokem, kterého jsme dosáhli v této oblasti. Na dalších oblastech je potřeba stále pracovat, ale v této oblasti je to určitě lepší.“

McLaren zašil slušný první den a odjel přes 80 kol. Jak na tom bude v letošním roce, si ale dnes nikdo neodváží odhadovat. V první den se prý především ujišťovali, že vše správně funguje.

„Máme spoustu různých vylepšení, které přijdou v průběhu testů a do Melbourne – v oblasti auta i pohonné jednotky.  Takže tento test je především o porozumění vozu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Týmy budou v úterý jednat o pravidlech pro příští rok i reverzním roštu

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen