Honda vyřešila své problémy s ERS, věří Button

Honda měla vloni celou řadu problémů. Jeden z nich spočíval v rekuperaci energie, díky čemuž McLaren ztrácel především na rovinkách. Button věří, že to Honda již vyřešila.
Honda vyřešila své problémy s ERS, věří Button

Jenson Button věří, že Honda vyřešila problém s ERS. „Nemyslím si, že to bude velká změna pro kvalifikaci, ale v závodě je to oblast, kde budeme moci dohnat spoustu času,“ řekl pro Motorsport.com.  

„Takže jsem velmi spokojen s pokrokem, kterého jsme dosáhli v této oblasti. Na dalších oblastech je potřeba stále pracovat, ale v této oblasti je to určitě lepší.“

McLaren zašil slušný první den a odjel přes 80 kol. Jak na tom bude v letošním roce, si ale dnes nikdo neodváží odhadovat. V první den se prý především ujišťovali, že vše správně funguje.

„Máme spoustu různých vylepšení, které přijdou v průběhu testů a do Melbourne – v oblasti auta i pohonné jednotky.  Takže tento test je především o porozumění vozu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Týmy budou v úterý jednat o pravidlech pro příští rok i reverzním roštu

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.