Honda vyřešila problém, který v Melbourne odstavil Verstappena

Podle Christiana Hornera Honda v Japonsku identifikovala a odstranila problém, který stál za odstoupením Maxe Verstappena v Melbourne.

Problém měl být vně nádrže a jako takový spadal spíše pod odpovědnost Hondy než týmu. Podle Red Bulu šlo o jiný problém než ten, který stál v Bahrajnu za odstoupením obou vozů.

Díly z Verstappenova vozu putovaly do japonské Sakury, kde má Honda svou továrnu. 

Made in Japan. Red Bull zásadně mění plány, motory bude i nadále vyrábět Honda v Japonsku

Made in Japan. Red Bull zásadně mění plány, motory bude i nadále vyrábět Honda v Japonsku

„Věřím, že máme nápravu pro tento víkend,“ řekl Horner pro Sky Sports. „Bylo to jen velmi, velmi nešťastné. Díl, který najezdil desítky tisíc kilometrů bez jakéhokoli problému, se bohužel v Austrálii projevil ve nevhodnou dobu.“

Na otázku webu Motorsport.com, zda problém souvisí s poskakováním a s ním spojenými vibracemi, odpověděl: „Ne, to si nemyslím. Další vyšetřování ukázalo, že to bylo něco jiného. Prostě problém s komponentem palivového potrubí. Lidé z HRC se na to podívali velmi podrobně a mají řešení.“

Horner věří, že si Red Bull v Imole spraví chuť a získá slušné body. „Je to pro nás důležitý víkend,“ řekl. „Chci říct, že tento víkend je k dispozici spousta bodů a my se chceme ujistit, že jsme tam, abychom z toho vytěžili maximum. Nemůžeme si dovolit, aby se náskok na Ferrari opět zvětšil, takže ho musíme začít spíše smazávat, než aby se zvětšoval.“

Další článek: Hamilton fanouškem Arsenalu? Sestra ho k tomu donutila násilím

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00