Honda věří, že vyřešila problém, který v Mugellu vyřadil Verstappena

Japonci mezi závody analyzovali příčinu problémů Verstappena a věří, že přijali potřebná protiopatření.
Foto: Getty Images
Honda věří, že vyřešila problém, který v Mugellu vyřadil Verstappena  | Foto: Getty Images

Na voze Maxe Verstappena se v Mugellu objevil problém s výkonem. Jezdec Red Bullu se na startu propadal pořadím a nakonec se stal jednou z obětí strkanic v prvním kole a závod pro něj skončil. 

Zatímco Lewis Hamilton stále posouvá rekord v počtu závodů na bodech v řadě, Verstappen letos nedokončil rovnou třetinu závodu (3 z 9). Je zřejmé, že Red Bull a Honda musí zapracovat nejen na výkonu ale také na spolehlivosti.

Red Bull bude s Verstappenem řešit jeho frustraci

Red Bull bude s Verstappenem řešit jeho frustraci

Podle Hondy nesouvisel problém z Mugella s MGU-K nebo MGU-H, ale šlo o kombinaci faktorů v oblasti elektrických rozvodů a softwaru. Japonci v těchto oblastech provedli úpravy.

„S využitím času od Mugella bylo naší prioritou pečlivě analyzovat důvod Maxova odstoupení v tomto závodě,“ uvedl Tanebe.

„Naše vyšetřování odhalilo, že problém způsobilo několik faktorů. Byli jsme schopni přijmout protiopatření k řešení každého z nich s cílem zajistit, aby se chyba již neopakovala.“

Další článek: Hybridní éra v číslech: Dominance Mercedesu a drobky pro střed pole

16:35 | Buemi je nyní oficiálním rezervním jezdcem Red Bullu a AlphaTauri. Sergio Sette Camara bude závodit v japonské super formuli.
16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10