Honda v Rusku nasadí vylepšený motor

Honda zřejmě v Rusku využije 4 žetony a nasadí další a letos poslední vylepšenou specifikaci své pohonné jednotky.
Honda v Rusku nasadí vylepšený motor

Podle Auto Motor und Sport dostanou v Soči zákaznici Mercedesu (Williams, Lotus a Force India) čerstvé motory. Nepůjde ale o nejnovější specifikaci z Monzy. Petronas nestihl připravit nové palivo pro všechny týmy a nové palivo je pro novou specifikaci klíčové.

Nasazení nových motorů se obejde bez penalizací a to kromě Hülkenberga, který přišel o jeden motor v Číně. Němec nový motor nasadí patrně později.

Na čerstvé motory se může těšit také Sauber, ale ani v jeho případě nepůjde o novou specifikaci, kterou používá Scuderia.

Honda pak hodlá nasadit vylepšený motor, na který využije 4 žetony. Spekuluje se o úpravě spalovací komory a výfukového systému. Vylepšený motor má dostat pouze Alonso, kterého tak čeká penalizace a odsun na konec startovního pole. AMuS při této příležitosti vtipkuje, zda se jedná ze strany Hondy po nedávné Alonsově kritice o odměnu nebo o trest.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Kvjat učil jezdce Toro Rosso rusky

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00