Honda si pochvaluje lepší komunikaci s Toro Rosso než s McLarenem

Největší rozdíl ve spolupráci s McLarenem a Toro Rosso ve formuli 1 vidí šéf Hondy Masaši Jamamoto v mnohem lepší komunikaci.
Honda si pochvaluje lepší komunikaci s Toro Rosso než s McLarenem

Japonská automobilka se vrátila do formule 1 v roce 2015 jako výhradní dodavatel pohonných jednotek pro McLaren. Po třech letech neúspěšné spolupráce plné technických problémů a nedostatečné výkonnosti však přišlo ukončení partnerství.

Pro letošní sezónu Honda spojila síly s týmem Toro Rosso. Spolupráce přinesla osmé místo v Poháru konstruktérů a 33 bodů, což je o tři více, než Honda získala s McLarenem v roce 2017.

„Největší změna u Toro Rosso (v porovnání s McLarenem) je v tom, že v porovnání s minulostí byla s týmem mnohem lepší komunikace,“ řekl Jamamoto Autosportu.

„Výsledkem toho bylo po technické stránce lepší propojení mezi šasi a pohonnou jednotkou. Z pohledu samotného motoru jsme mohli vidět zlepšení spolehlivosti a výkonnosti. Nasadili jsme druhou a třetí specifikaci a postupně zlepšovali naši výkonnost. Byla to dobrá příprava pro příští rok,“ říká Jamamoto.

„Na začátku roku jsme měli nějaké problémy se spolehlivostí, docházelo ke zpoždění ve vývoji, nakonec se ale jak spolehlivost, tak výkonnost zlepšila,“ dodává.

Honda bude příští rok dodávat pohonné jednotky kromě Toro Rosso také Red Bullu, který ukončil svou spolupráci s Renaultem.

S Hondou by měl Red Bull bojovat o titul, myslí si Brawn

S Hondou by měl Red Bull bojovat o titul, myslí si Brawn

Jedno z vylepšení Honda přinesla pro Velkou cenu Kanady, které podle Jamamota ukázalo, že japonský výrobce motorů dokáže dělat velké kroky vpřed.

„Zlomová byla výkonnost v závodě v Kanadě. Dokázali jsme, že se umíme posunout dopředu na určitou úroveň a získali jsme důvěru Red Bullu. Poté jsme byli schopni v tom pokračovat, viděl to i Red Bull,“ říká Jamamoto.

„Myslím si, že náš vztah je poměrně stabilní a dobrý a získáváme si důvěru. Jsem nadšený a těším se na příští rok. Pokud se nám podaří podle plánu kompletně dokončit náš program pro příští rok, budeme mít s Red Bullem dobrý vztah i výsledky,“ věří.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Podle Hornera měl Red Bull v roce 2018 nejlepší šasi

19:27 | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
19:04 | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
14:16 | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
9:25 | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen