Honda se podle všeho chce držet Red Bullu do konce roku 2025

Japonská automobilka Honda má v plánu zachovat své vazby na Red Bull ve formuli 1 také během období zmražení vývoje pohonných jednotek mezi lety 2022 až 2025. Informaci přinesl portál RacingNews365.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Honda se podle všeho chce držet Red Bullu do konce roku 2025 | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Honda jako dodavatel pohonných jednotek opustila F1 oficiálně na konci minulé sezóny poté, co Max Verstappen z Red Bullu získal titul. O motory se nyní má starat nově vytvořená skupina Red Bull Powertrains.

Vzhledem k úzké spolupráci Hondy a Red Bullu souhlasila japonská automobilka s tím, že rakouská stáj od ní převezme návrhy pohonné jednotky pro roky 2022 a dále.

Cihlu po cihle, inženýr za inženýrem. Red Bull buduje svou firmu na motory

Cihlu po cihle, inženýr za inženýrem. Red Bull buduje svou firmu na motory

Záměrem bylo, aby Honda pokračovala v letošním a příštím roce s přípravou motorů. Od roku 2024 by pak Red Bull převzal kontrolu nad výrobou a správou pohonných jednotek prostřednictvím své divize Powertrains.

Podle informací RacingNews365 bude ale současná forma spolupráce zachována po celé období zmraženého vývoje pohonných jednotek, tedy do konce roku 2025.

Honda bude i nadále z Japonska dodávat své motory, ačkoliv ty neponesou označení Honda.

Zdroje portálu uvedly, že k Red Bull Powertrains se od Hondy přesune také šéf oddělení motorsportu japonské značky Masaši Jamamoto, který již dříve uvedl, že by rád, aby Honda zůstala ve F1.

Další článek: Nevzdávej se, dělej maximum. Jak se Verstappen motivoval v posledním závodě sezóny