Honda se chce zaměřit na vylepšení kvalifikačního módu své pohonné jednotky

Honda v letošní sezóně formule 1 plánuje nasadit o jedno vylepšení své pohonné jednotky navíc, ve kterém by se zaměřila na kvalifikační mód.
Honda se chce zaměřit na vylepšení kvalifikačního módu své pohonné jednotky

Japonský výrobce motorů od letošní sezóny dodává pohonné jednotky týmu Red Bull a také Toro Rosso, se kterým spolupracovalo již vloni. Hned první letošní závod přinesl úspěch, když Max Verstappen z Red Bullu skončil v Austrálii třetí.

V dosud posledním závodě v Rakousku Verstappen získal pro Hondu první vítězství po třinácti letech. Nizozemec se do závodu kvalifikoval na druhé pozici, po nepovedeném startu se ale propadl na osmé místo. Jeho Red Bull-Honda ale v závodě za sebou nechal jak Mercedes, tak i Ferrari, které Verstappen porazil přímým soubojem na trati.

Je to jen první krok, říká Honda po prvním vítězství

Je to jen první krok, říká Honda po prvním vítězství

Podle technického šéfa Hondy ve formuli 1 Tojoharu Tanabeho je lepší kvalifikační mód dalším krokem, zlepšit se ale Honda musí také v závodě.

„Náš motor se snažíme využívat jak jen to jde. Není snadné se okamžitě posunout vzhůru. Stále vyvíjíme, možná bude v další specifikaci nebo dalším vylepšení. Ale ne v dalším závodě!“ řekl Tanabe.

Ve Francii Honda nasadila třetí specifikaci své pohonné jednotky. Upravený spalovací motor a turbodmychadlo přinesly zlepšení výkonu a také spolehlivosti.

Na dotaz, zda je podle něj ztráta Hondy větší v kvalifikaci než v závodě, Tanabe řekl: „Ano, ve srovnání s ostatními vidíme větší ztrátu v kvalifikaci. V závodě jsme stále vzadu, ale ne tolik jako v kvalifikaci. Další krok, který musíme udělat, je na kvalifikačním módu, ale není to snadné.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Měl jsem začínat ve Force Indii, vzpomíná Magnussen na první sezónu ve F1

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10