Honda: S více zákazníky by se rychleji zlepšila spolehlivost

Honda si myslí, že by byla dokázala dodávat pohonné jednotky i dalším týmům a bylo by to i výhodnější.
Honda: S více zákazníky by se rychleji zlepšila spolehlivost

Když Red Bull nepochodil u Mercedesu a Ferrari, obrátil se také na Hondu. Ron Dennis ale možnost, že by Japonci dodávali pohonné jednotky Red Bullu, vetoval. Později svůj přístup obhajoval tím, že by Honda neměla kapacity dodávat dalšímu týmu, nebylo by to vhodné a on pouze přijal rozhodnutí, které bylo plně podporováno také Hondou.

Arai ale nyní říká, že by Honda mohla dodávat i dalším týmům.„ Vždy jsme otevření dodávání zákaznickým týmům,“ uvedl pro Autosport. „Pro roky 2017 a 2018 jsme vždy otevření.“

Případné dodávání dalším týmům by Japonci museli probrat s Wokingem. „Nemohu zabíhat do podrobností smlouvy, ale s týmem bychom to předem prodiskutovali. Pokud přijde žádost nebo pokud budeme přemýšlet o nabídce druhému nebo třetímu týmu, budeme to vždy otevřeně diskutovat s McLarenem.“

Více týmů znamená více auto a tedy i více dat. Bylo by dodávání pohonných jednotek dalším týmům výhodné a fungovala by pohonná jednotka v jiném voze? „Nemyslím si, protože koncept nulové velikosti je unikátní pro McLaren-Honda. Nevím, zda by taková pohonná jednotka fungovala u zákaznického týmu. U jedné věci jsem si ale jistý. Pokud bychom měli druhý tým, byl by pokrok ve spolehlivosti větší. Pokud jde o výkon, tak tam nevím,“ dodal Arai.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Uvidíme nové ferrari 19. února? Scuderia to popřela

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen