Honda s Red Bullem letos budou vyhrávat závody, myslí si šéf Toro Rosso

Šéf Toro Rosso Franz Tost věří, že Honda svůj motor zlepšila natolik, že s ní bude tým Red Bull schopen v letošní sezóně formule 1 vyhrávat závody.
Honda s Red Bullem letos budou vyhrávat závody, myslí si šéf Toro Rosso

Od minulé sezóny, kdy začalo Toro Rosso používat pohonné jednotky Honda, je Tost velkým podporovatelem japonského výrobce. I díky tomu se přejít k Honda od Renaultu rozhodl pro letošní sezónu také Red Bull.

Tost je s pokrokem Hondy velmi spokojen a od spolupráce Hondy s Red Bullem očekává velké věci.

„Splnili všechna očekávání, která jsem do nich vložil,“ řekl Tost. „A jsem si docela jistý, že stáhnou ztrátu na top týmy a že Red Bull Racing s nimi bude schopen vyhrávat závody. Z této spolupráce získáme mnoho výhod i my,“ dodal.

Honda: Překročení počtu povolených motorů na sezónu se nevyhneme

Honda: Překročení počtu povolených motorů na sezónu se nevyhneme

Dohoda o dodávce pohonných jednotek pro Toro Rosso byla pro sezónu 2018 uzavřena celkem pozdě. Tým proto musel při návrhu vozu dělat kompromisy, s letošním modelem STR14 je však podle Tosta situace mnohem lepší.

„Když se podíváte na vůz a na to, jak je pohonná jednotka uložena, tak je to velký krok vpřed. Ze strany inženýrství to byl velký krok, protože jsme měli mnohem více času a spolupráce s Hondou a RBT (Red Bull Technologies) byla opravdu dobrá. Z tohoto pohledu jsme velmi dobře organizovaní,“ pochvaluje si Tost.

Aby mohla Honda vyvíjet a testovat v rámci sezóny, měnilo Toro Rosso velmi často komponenty pohonné jednotky, což s sebou přineslo spoustu penalizací na startovním roštu. Tost věří, že letos bude penalizací méně.

„V roce 2018 jsme od samotného začátku věděli, že jde o vývojový proces, kterým musíme projít, a to jsme udělali. Mezitím Honda dosáhla velmi vysoké úrovně jak na straně spolehlivosti, tak z pohledu výkonnosti a neočekávám, že v tomto roce nebude tolik změn v motoru,“ říká.

„Nyní jsme v roce 2019 a chceme vidět více ovoce z té tvrdé práce, kterou obě strany v loňském roce odvedly. Proto očekávám pro Toro Rosso a Hondu úspěšnou sezónu,“ uzavírá.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Diskuze (27) Další článek: Pneumatiky budou mít během testů speciální označení
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10