Honda rozhodnutí FIA více méně chápe

FIA na poli vývoje pohonných jednotek v posledních týdnech způsobila slušný chaos.
Honda rozhodnutí FIA více méně chápe

Jak už jsme psali v sobotu nad ránem, FIA nakonec dovolila Hondě, aby stejně jako ostatní vyvíjela pohonné jednotky v průběhu sezóny. Honda si ale bude muset počkat. Na vývoj v průběhu sezóny dostane zatím neznámý počet žetonů. Ten bude průměrem zbylých žetonů ostatních týmů. Jinými slovy se vezmou žetony od Renaultu, Mercedesu a Ferrari, vydělí se to třemi a zaokrouhlí směrem dolů.

Klíčové je datum: pro výpočet se budou brát žetony, které třem výrobcům zbudou k 15. březnu (GP Austrálie).

„Honda obdržela oficiální zprávu v sobotu večer a více méně chápe vysvětlení od FIA, ale v tuto chvíli ještě nemůžeme naši situaci komentovat,“ řekl mluvčí Hondy pro Sky Sports.

Slušný zmatek ale zavládl také v továrně ostatních výrobců. O víkendu se objevily ve francouzských médiích informace, že Mercedes nasadí nový motor až někdy ve Španělsku a do té doby bude jezdit s tím loňským. Podle Omnicorse je to ale nesmysl.

„Změna přišla docela pozdě. Snažíme se najít s Renaultem nejlepší způsob, jak s tím naložit. Zatím to není úplně jasné,“ řekl Adrian Newey. Reanault novou pohonnou jednotku testuje a hledá prostor, kde by mohl v průběhu sezóny vyvíjet.

Další článek: Alonso svůj sen o cyklistickém týmu odkládá

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10