Honda řeší prodlevu turba u Verstappena

Max Verstappen si po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie stěžoval na prodlevu turba.
Honda řeší prodlevu turba u Verstappena

Podle Verstappena ho prodleva turba stála 0,15 až 0,20 sekundy. V kvalifikaci přitom na pole position ztratil 0,183 s. 

Verstappen také později uvedl, že se tento problém vyskytl opakovaně. Podle Red Bullu a Hondy však nešlo přímo o technický problém. Je to spíše problém s kalibrací. Zjednodušeně řečeno – to, jak Verstappen sešlapuje plynový pedál, není dokonale sladěno s tím, co pohonná jednotka dělá.

Podle Christiana Hornera, kterého cituje Motorsport.com, je to výsledek zlepšení na straně šasi. Verstappen nyní pracuje s plynovým pedálem jiným způsobem, než mu jeho auto dříve dovolovalo.

„Myslím, že to byla právě rychlost, s jakou Max šlape na plyn,“ řekl Horner. „Je to něco, co nebylo předtím vidět. Je to věc, která může být vyřešena na dynamometru.“

Honda situaci analyzuje. Podle Tanebeho je nutné zjistit „jakou kalibraci potřebujeme změnit a jak moc ji musíme změnit, abychom tento pocit nebo problém vyřešili“.

Je možné, že ke změnám dojde už pro Grand Prix Německa.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Gasly byl v Silverstonu jiným jezdcem, říká Horner

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.