Honda přes zimu našla údajně až 223 koní

Do druhé sezóny s McLarenem by tak měla vstoupit mnohem silněji.
Honda přes zimu našla údajně až 223 koní

Honda vstupuje do své druhé sezóny po návratu do formule 1 s podstatně vylepšenou pohonnou jednotkou. Japonskému výrobci se údajně podařilo zvýšit její výkon až o 223 koní.

McLaren se v loňském roce protrápil k devátému místu v Poháru konstruktérů, převážně kvůli špatné výkonnosti pohonné jednotky Hondy.

Její spalovací motor ztrácel na nejsilnější Mercedes přibližně 70 koní, navíc systém rekuperace energie ERS dosahoval deficitu až 163 koní, přičemž narozdíl od systémů ostatních výrobců nedokázal dodávat výkon vozu na rovinkách po celých pravidly stanovených 33 sekund.

Honda ve své továrně ve městě Sakura v Japonsku zavedla 24-hodinový provoz, práce navíc probíhaly i během Vánoc. Obecně vzato nová pohonná jednotka dostala větší turbo na úkor dílů, které měly naopak minimální přínos, přičemž chlazení systému ERS bylo přemístěno.

Už v pondělí a úterý se Honda spolu s McLarenem zúčastní testů mokrých pneumatik Pirelli, první skutečně průkazné jízdy s novou pohonnou jednotkou však absolvuje až v úvodních předsezónních testech, které startují 22. února na okruhu u Barcelony.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (121) Další článek: Buttonovi loni pomohla zkušenost s nepovedenými sezónami
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen