Honda potvrzuje vylepšení motoru, nasadí ho v Kanadě

V pondělí večer se objevila informace, že dva výrobci – Honda a Ferrari už využily žetony pro vývoj pohonné jednotky. Honda upravenou specifikaci nasadí už o víkendu v Montrealu.
Honda potvrzuje vylepšení motoru, nasadí ho v Kanadě

U Ferrari zatím nevíme, kdy přesně upravený motor nasadí. Scuderia spotřebovala celkem 3 žetony, což podle technického experta Mária Keszeliho mohlo být využito pro kompletní přepracování spalování včetně sacích a výfukových kanálů, dna pístů, spalovacích komor, geometrie, časování a zdvihu ventilů, vstřikovacích trysek, zapalovacích cívek a zapalovacích svíček.

Honda využila dva žetony. O oblasti, na kterou se Japonci zaměřili, lze jen spekulovat. Na rozdíl od Ferrari ale Honda potvrdila, že upravený motor nasadí už v Kanadě. Podle Motorsport.com se tak mohla rozhodnout na základě toho, že okruh v Montrealu je pro motory velmi náročný.

Hondě i Ferrari nyní zbývá 7 žetonů. 

Foto: Getty Images / Adam Pretty

Ferrari a Honda už použily žetony

Ferrari a Honda už použily žetony

Další článek: Ferrari a Honda už použily žetony

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10