Honda poprvé nastartuje svůj šestiválec na podzim

Projekt návratu do formule 1 se u Hondy rozjel naplno a nový motor bude hotový v první verzi již za několik měsíců.
Honda poprvé nastartuje svůj šestiválec na podzim

Agregát od Hondy bude pohánět vozy McLarenu až v roce 2015, takže japonští inženýři v Točigi mají dost času na to, aby své řešení pečlivě připravili. Srdcem bude šestiválcový motor o objemu 1,6 litru.

"V plánu máme ho nastartovat někdy na podzim," prozradil sportovní šéf Hondy Jasuhisa Arai pro Autosport.

Ke spalovacímu motoru se ale musí přidat ještě další systémy. "Samozřejmě budeme mít k jednotce motoru komponenty, jako jsou baterie a ERS, takže než to budeme testovat jako celek, potrvá to asi další rok."

A Honda si chce dát záležet právě na tom, aby pohonné ústrojí dobře fungovalo jako celek.

"Jsme teprve na začátku. V polovině května jsme oznámili, že se Honda rozhodla vrátit do formule 1, a začali jsme pracovat na designu," uvedl Arai.

"Teď rozhodujeme o některých detailech, takže jsme se do toho teprve pustili. Bude v tom hodně technických elementů, takže to není jen o motoru. Musíme zajistit, že bude motor spolupracovat s řídící jednotkou. Aby to byla dobrá pohonná jednotka, všechny díly musí spolu fungovat."

Další článek: Hülkenberg, Frijns a Sato budou testovat pro Sauber

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.