Honda nepočítá s žádným přechodným obdobím, chce hned vítězit

Japonská automobilka Honda bude mít hned při svém návratu v roce 2015 ty nejvyšší ambice, s McLarenem plánuje být okamžitě na vrcholu.
Honda nepočítá s žádným přechodným obdobím, chce hned vítězit

Do formule 1 se Honda vrátí v roli dodavatele motorů, ale od svého obnoveného spojení s McLarenem si slibuje hodně.

"Rozhodli jsme se znovu účastnit od roku 2015, a to znamená, že jsme odhodlaní vítězit. To je cíl hned pro první rok," řekl šéf motorsportu Hondy Jasuhisa Arai pro Sky Sports.

Za tímto účelem musí McLaren připravit co nejlepší tým, také proto projevil zájem o Fernanda Alonsa. Při návratu Hondy by rád postavil co největší hvězdy.

"V 80. letech jsme s McLarenem prožili nádherné časy, se Sennou a Prostem jako velmi dobrými jezdci. Byla to nádherná doba," vzpomínal Arai.

"Ale teď jsme zatím nerozhodli o ničem v souvislosti s jezdci. Měli bychom mít dobré jezdce, dobrý tým a dobrou organizaci. Tyto věci musí být připravené, musí být správně nastavené, abychom měli dobrý začátek."

Také proto se spekulovalo, že by Hondu mohl posílit současný šéf týmu Mercedes Ross Brawn. Německá stáj k tomu uvedla, že Brawn o ničem zatím nerozhodl. Arai také o ničem neví.

"Nic takového jsem neslyšel a je to překvapení! Nemyslím, že k tomu dojde," řekl k Brawnovi.

Další článek: Hülkenberg chce po Lotusu, aby rozhodl do konce měsíce

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.