Honda nebude svůj motor testovat příští rok na trati, i když by mohla

Při vývoji svého šestiválce Honda nevyužije v sezóně 2014 skutečnost, že ještě nebude účastníkem šampionátu, aby libovolně jezdila.
Honda nebude svůj motor testovat příští rok na trati, i když by mohla

Pokud by si někde Honda opatřila monopost, teoreticky by příští rok mohla neomezeně testovat, protože do formule 1 vstoupí až v sezóně 2015.

"Je to zvěst a lidé o tom hovoří, ale my takové plány nemáme," namítl sportovní šéf japonské automobilky Jasuhisa Arai v rozhovoru pro Autosport.

"Co se týče načasování, motor uvidíte ve voze zhruba v době, kterou jste zmínili (začátek roku 2015). Doufáme, že svůj motor předvedeme v té době."

Důvod, proč se nebude snažit jezdit se svým motorem po okruzích, je ryze pragmatický. "Myslím, že bude efektivnější použít dynamometr. Asi pro nás bude přínosnější," vysvětlil Arai.

Honda sice tedy začne jezdit se svým šestiválcem o rok později než konkurence, ale podle Araie to má i své plusy.

"Co se týče výhod, dá se říct, že díky tomu budeme mít dost času na návrh a vývoj motoru. Ale zatímco budeme moci pozorovat, jak se ostatní týmy trápí nebo mají jiné problémy, jen uvidíme, jak budou řešit výzvy a jak budou vylepšovat výkonnost. Ale co se týče provedení, bude to na naší představivosti," dodal Arai.

Honda bude nějaké informace čerpat prostřednictvím McLarenu, protože ten bude ještě příští rok používat jednotku od Mercedesu, ale je zřejmé, že právě z tohoto důvodu bude německá automobilka týmu poskytovat jen minimum dat.

Další článek: Lotus musí teprve definovat parametry spolupráce s Infinity Racing

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10