Honda nebude svůj motor testovat příští rok na trati, i když by mohla

Při vývoji svého šestiválce Honda nevyužije v sezóně 2014 skutečnost, že ještě nebude účastníkem šampionátu, aby libovolně jezdila.
Honda nebude svůj motor testovat příští rok na trati, i když by mohla

Pokud by si někde Honda opatřila monopost, teoreticky by příští rok mohla neomezeně testovat, protože do formule 1 vstoupí až v sezóně 2015.

"Je to zvěst a lidé o tom hovoří, ale my takové plány nemáme," namítl sportovní šéf japonské automobilky Jasuhisa Arai v rozhovoru pro Autosport.

"Co se týče načasování, motor uvidíte ve voze zhruba v době, kterou jste zmínili (začátek roku 2015). Doufáme, že svůj motor předvedeme v té době."

Důvod, proč se nebude snažit jezdit se svým motorem po okruzích, je ryze pragmatický. "Myslím, že bude efektivnější použít dynamometr. Asi pro nás bude přínosnější," vysvětlil Arai.

Honda sice tedy začne jezdit se svým šestiválcem o rok později než konkurence, ale podle Araie to má i své plusy.

"Co se týče výhod, dá se říct, že díky tomu budeme mít dost času na návrh a vývoj motoru. Ale zatímco budeme moci pozorovat, jak se ostatní týmy trápí nebo mají jiné problémy, jen uvidíme, jak budou řešit výzvy a jak budou vylepšovat výkonnost. Ale co se týče provedení, bude to na naší představivosti," dodal Arai.

Honda bude nějaké informace čerpat prostřednictvím McLarenu, protože ten bude ještě příští rok používat jednotku od Mercedesu, ale je zřejmé, že právě z tohoto důvodu bude německá automobilka týmu poskytovat jen minimum dat.

Další článek: Lotus musí teprve definovat parametry spolupráce s Infinity Racing

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.