Honda kvůli elektrifikaci odchází z F1, Mercedes chce naopak královnu motorsportu využít

Mercedes chce více spolupracovat s divizí AMG.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Honda kvůli elektrifikaci odchází z F1, Mercedes chce naopak královnu motorsportu využít | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

V rámci nové globální strategie, kterou Mercedes v úterý představil investorům, dal německý výrobce jasně najevo svůj plný závazek k elektrifikaci. Zatímco Hondu podobné plány nasměrovaly k odchodu z královny motorsportu, Mercedes chce naopak vztahy upevnit.

V současné době se dokončuje vůz Project One, který je vybaven hybridním motorem F1 a bude uveden na trh v příštím roce. Plány se budou ale rozšiřovat.

Podle Autosportu je zřejmé, že mezi týmem F1 a AMG budou existovat mnohem užší marketingové vazby, větší spolupráce při přenosu technologií ze závodních na silniční vozy a větší přítomnost ve zbarvení vozu týmu.

„Využijeme technologický vývoj ve formuli 1 pro výkonnostní hybridy a v budoucnu přejdeme k dalším vzrušujícím technologiím a vložíme to do našich vozů AMG,“ řekl ředitel Mercedesu Ola Kallenius. 

„V Project One bereme pohonnou jednotku formule 1 a dáváme ji na silnici. Je pro nás přirozené, že budeme formuli 1 do budoucna ještě více využívat pro AMG.“

Mercedes přichází s programem Vision EQXX, v rámci kterého chce postavit elektromobil s velkým dojezdem, který přesahuje možnosti současných baterií. Úkolem speciální pracovní síly ve Stuttgartu bude požádat o pomoc s tímto projektem odborníky ze skupiny Brixworth High Performance Powertrains, která vyrábí pohonné jednotky pro F1.

Další článek: Testy F3 zakončil na čele Novalak, Staněk byl odpoledne druhý nejrychlejší

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00