Honda: Když upgrade, tak pořádný

Honda je jediným výrobcem, který zatím během sezóny nevyužil žádný z vývojových žetonů. Podle jejího šéfa chce Honda přijít s vylepšením, které bude znamenat skutečný posun vpřed.
Honda: Když upgrade, tak pořádný

Některé z vývojových žetonů už vyžili tři výrobci, i když v případě Renaultu šlo spíše o nepatrnou a blíže neupřesněnou změnu.

Také Renault již použil jeden vývojový žeton

Také Renault již použil jeden vývojový žeton

Honda má k dispozici 14 žetonů. Zatím není jasné, kdy přijdou s vylepšením. Alonso nedávno řekl, že McLaren připravuje nové díly pro šasi, ale v oblasti motoru nic nového v nejbližších závodech mít nebudou.

Podle šéfa Hondy existuje celá řada vylepšení, ale nasadí je až tehdy, když si budou jistí, že přinesou skutečný krok vpřed.

„Doufám, že to bude velký krok,“ řekl Hasegawa, jehož slova cituje F1i.com. Podle něj jsou některá vylepšení slibná.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„ICE (spalovací motor) a ERS (rekuperace energie). To jsou oblasti, na které se zaměřujeme pro největší zlepšení. Máme 14 žetonů (což je více) ve srovnání s Mercedesem a Ferrari, ale stále jsme omezení. Z taktického hlediska nechceme využít žetony pro drobné kroky.“

„Chceme využít žetony efektivně spíše než jen k drobným krokům vpřed.“

Přesný termín nasazení novinek zatím Honda nemá. Dobrou zprávou pro Japonce je, že pro příští rok se žetonový systém ruší. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson; McLaren-Honda

Další článek: Některá zajímavá rádia z GP Ruska 2016

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10