Honda je z pohledu jezdce lepší než Renault, říká Gasly

Honda je z jezdeckého hlediska lepší než Renault. Myslí si to alespoň Pierre Gasly, který u Toro Rosso zažil obě pohonné jednotky.
Honda je z pohledu jezdce lepší než Renault, říká Gasly

Toro Rosso se v testech v Maďarsku věnovalo aerodynamice, nastavení, pneumatikám a samozřejmě pohonné jednotce Honda. Čím více se Japonci do konce roku zlepší, tím lépe příští rok pro Red Bull. 

„Vidíme hodně pozitivních výsledků při testování dílů, které budeme používat v budoucích závodech,“ uvedl šéfinženýr Toto Rosso Jonathan Eddolls.

Pokud jde o Hondu, podle Gaslyho je z pohledu jezdce lepší než Renault. 

V případě pohonné jednotky totiž nejde jen o výkon, ale také o spotřebu, spolehlivost a „říditelnost“. Právě poslední aspekt vyzdvihuje Pierre Gasly. 

„Od začátku sezóny je to velmi dobré a je mnohem konzistentnější než Renault,“ řekl Gasly.

„Poznáte to zejména v zatáčkách, když potřebujete akcelerovat. Motor Hondy poskytuje větší sílu a stabilitu. Když je mokro, očekáváte mnohem konzistentnější motor, který dělá přesně to, co od něj skrz pedály žádáte. Honda je opravdu dobrá. Nyní musíme zlepšit celkový výkon motoru.“ 

Hornera nikdo z nás už dávno neposlouchá, říká Abiteboul

Hornera nikdo z nás už dávno neposlouchá, říká Abiteboul

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Testy v Maďarsku uzavřel George Russell novým rekordem okruhu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.