Honda je z pohledu jezdce lepší než Renault, říká Gasly

Honda je z jezdeckého hlediska lepší než Renault. Myslí si to alespoň Pierre Gasly, který u Toro Rosso zažil obě pohonné jednotky.
Honda je z pohledu jezdce lepší než Renault, říká Gasly

Toro Rosso se v testech v Maďarsku věnovalo aerodynamice, nastavení, pneumatikám a samozřejmě pohonné jednotce Honda. Čím více se Japonci do konce roku zlepší, tím lépe příští rok pro Red Bull. 

„Vidíme hodně pozitivních výsledků při testování dílů, které budeme používat v budoucích závodech,“ uvedl šéfinženýr Toto Rosso Jonathan Eddolls.

Pokud jde o Hondu, podle Gaslyho je z pohledu jezdce lepší než Renault. 

V případě pohonné jednotky totiž nejde jen o výkon, ale také o spotřebu, spolehlivost a „říditelnost“. Právě poslední aspekt vyzdvihuje Pierre Gasly. 

„Od začátku sezóny je to velmi dobré a je mnohem konzistentnější než Renault,“ řekl Gasly.

„Poznáte to zejména v zatáčkách, když potřebujete akcelerovat. Motor Hondy poskytuje větší sílu a stabilitu. Když je mokro, očekáváte mnohem konzistentnější motor, který dělá přesně to, co od něj skrz pedály žádáte. Honda je opravdu dobrá. Nyní musíme zlepšit celkový výkon motoru.“ 

Hornera nikdo z nás už dávno neposlouchá, říká Abiteboul

Hornera nikdo z nás už dávno neposlouchá, říká Abiteboul

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (55) Další článek: Testy v Maďarsku uzavřel George Russell novým rekordem okruhu
18:00 | Dobrá zpráva: F1 bude vysílat živě první předsezónní testy. Špatná zpráva: V rámci F1TV, která není v ČR dostupná.
15:33 | Takhle si McLaren představuje F1 budoucnosti odkaz
22. ledna | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
22. ledna | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.