Honda je velmi, velmi blízko Mercedesu, věří Tost

Franz Tost chválí Hondu za práci, kterou odvedla během zimy.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Honda je velmi, velmi blízko Mercedesu, věří Tost  | Foto: Getty Images / Lars Baron

Honda na konci roku odejde z formule 1, ale do té doby chce vyvíjet, jako kdyby se žádný odchod nekonal. Franz Tost si zlepšení pohonné jednotky pochvaluje.

„Musím říci, že Honda odvedla v Sakuře fantastickou práci, protože tato nová pohonná jednotka je mnohem výkonnější a lepší z hlediska řízení, než tomu bylo v minulosti,“ řekl Tost.

Cunoda ve druhém tréninku omezil nadávky. To je dobré, pochvaluje si Japonec zlepšení

Cunoda ve druhém tréninku omezil nadávky. To je dobré, pochvaluje si Japonec zlepšení

„Uvidíme v kvalifikaci a také v závodě. Myslím, že Honda je opravdu velmi, velmi blízko Mercedesu. Mohu jen poděkovat japonským inženýrům, protože odvedli skvělou práci.“

Tost byl po pátku spokojený také s výkonem svého týmu. „Náš výkon je podle očekávání. Pokud půjde s oběma vozy vše dobře, můžeme se dostat do třetí části kvalifikace. Ve středu pole je to ale velmi těsné, jde o setiny sekundy. Můžete být osmý, ale můžete být také patnáctý. A já osobně doufám, že to dokážeme poskládat dohromady a oba vozy budou ve třetí části a v neděli budeme bodovat.“

Další článek: Poslední trénink na GP Bahrajnu 2021 ovládl Verstappen

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.