Honda je údajně při vývoji motoru v těžkých problémech

Italský Corriere dello Sport přináší informaci, podle které je Honda při vývoji nové pohonné jednotky ve velmi těžkých problémech.
Honda je údajně při vývoji motoru v těžkých problémech

Honda se vrací do formule 1 a od příštího roku bude pohánět monoposty McLarenu. Tak nějak automaticky se předpokládalo, že to McLaren vrátí na vítěznou vlnu, že Honda postaví motor, který bude stejně nebo téměř stejně dobrý jako ten od Mercedesu.

Stále více se ale začínají šířit spekulace, že vývoj pohonné jednotky od Hondy neprobíhá úplně podle představ Japonců.

Honda je prý s vývojem 3 měsíce pozadu, pohonná jednotka generuje jen málo výkonu, za to má však velkou spotřebu. Problémy jsou tak údajně větší, než jaké měl na počátku roku Renault. Honda kvůli tomu masivně investuje a mobilizuje kapacity po celém Japonsku.

Podobných zpráv i jejich dementování uslyšíme ještě spoustu. Kde je pravda, se ale ukáže až v prvních testech v únoru a zcela pak v Austrálii.

Zatím není ani jasné, zda Honda otestuje pohonnou jednotku už v letošním roce. Nejdříve se s tím počítalo, následně to představitelé Hondy popřeli a poté se zase objevily informace z McLarenu, že test na konci roku možný je.

Honda bude testovat s McLarenem až v Jerezu

Honda bude testovat s McLarenem až v Jerezu

Další článek: 130R by mohla být větší výzva než předtím, říká Vergne

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00