Honda do Malajsie přiveze vylepšený motor, nebude to bez trestu

Honda plánuje nasazení posledního vylepšení pohonné jednotky.
Honda do Malajsie přiveze vylepšený motor, nebude to bez trestu

Hondě zbývají tři žetony a využít je chce během Velké ceny Malajsie. Nasazení nových komponent ale bude u obou jezdců znamenat také penalizace. 

Vylepšení by se mělo týkat oblasti spalování, i když rozhodnuto ještě nebylo. Honda také nevylučuje, že upgrade dostane v Malajsii jen jeden vůz, aby penalizace neodsunuly na konec startovního pole oba McLareny.

„Ve Spa jsme nasadili nový motor a v tu chvíli jsme měli devět závodů, takže musíme nasadit ještě jeden,“ uvedl Hasegawa. „Pokud máte devět závodů, mohla by to být Malajsie, Japonsko nebo USA.“

„Nechceme si vybrat penalizaci v Japonsku, takže Malajsie dává smysl. Ještě to probereme s týmem. Myslím si, že fanoušci nám nedovolí trest v Japonsku. To bych nemohl přijít na okruh!“

Foto: McLaren

Diskuze (15) Další článek: Zajímavé statistiky po GP Singapuru 2016 – Mercedes sahá po titulu
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.