Honda dá do poslední sezony maximum, předvídá Wolff

Mercedes získal s předstihem sedmý titul v poháru konstruktérů v řadě a v tomto roce je jasně nejdominantnějším týmem. Šéf německé stáje Toto Wolff přesto upozorňuje na vzestupnou formu Red Bullu a jeho pohonných jednotek Honda.
Foto: Getty Images / Pool
Honda dá do poslední sezony maximum, předvídá Wolff | Foto: Getty Images / Pool

Pokud v této sezoně dokončil závod, tak pokaždé na stupních vítězů. Řeč je o Maxi Verstappenovi, který je jediným pilotem, jenž se v tomto roce dokáže pravidelně míchat do soubojů dvou Mercedesů na čele.

Kromě Verstappenova jezdeckého umu za výsledky mladého Holanďana stojí také silný Red Bull a jeho pohonná jednotka Honda. I když japonská značka po sezoně 2021 ze šampionátu odejde, tak se nyní jedná o dost možná druhý nejlepší motor ve startovním poli. I když se v posledních závodech objevily potíže se spolehlivostí.

Red Bull narazí do rudé zdi. Camilleri jednoznačně odmítl zmrazení motorů

Red Bull narazí do rudé zdi. Camilleri jednoznačně odmítl zmrazení motorů

V Imole by Verstappen býval dokázal rozdělit oba Mercedesy na čele, jeho cestu za (pravděpodobně) druhým místem však zhatil náhlý defekt pneumatiky. I přes nedokončení závodu v podání pilota Red Bullu se však má Toto Wolff před rakouským týmem a jeho japonskými motory před příští sezonou na pozoru.

Skrytý potenciál Hondy by mohla odemknout i další vylepšení, která Red Bull chystá v oblasti aerodynamiky.

„Vždy jsme ve střehu. I když můžete říct, že tohle byla naše nejsilnější sezona a že na čele jen zřídka bojovaly více než tři vozy,“ rozpovídal se Wolff pro Autosport.

„Max odvádí úžasnou práci. Pravděpodobně řídí až příliš dobře na to, čeho je jeho auto v současnosti schopné.“

„Každý víkend prožívám deja vu. Pokaždé máme stejné tři jezdce na čele a Max se sápe po nejlepším Mercedesu.“

Red Bull upřednostňuje vlastní cestu. Chce převzít motory Hondy

Red Bull upřednostňuje vlastní cestu. Chce převzít motory Hondy

„Řekl bych, že Honda do toho příští rok dá maximum, bude to její poslední sezona. Všichni v Red Bullu budou obrovsky motivovaní. V neposlední řadě Max,“ věří šéf Mercedesu ve zvýšené úsilí zaměstnanců Hondy, kteří se budou chtít s formulí 1 rozloučit nejlepším možným způsobem.

Honda oznámila odchod z „královny motorsportu“ po sezoně 2021 kvůli přeorientování firmy na vývoj uhlíkově neutrálních způsobů dopravy. Red Bull je proto nucen řešit otázku pohonných jednotek od roku 2022. Jednou variantou je převzetí motorů a know-how od Hondy a pokračování ve vlastním vývoji.

Další článek: Fotogalerie: Alonso testuje v Bahrajnu, dnes odjel 93 kol s vozem z roku 2018

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.