Honda chce od FIA potvrzení, že může nasadit beztrestně nový motor

Světová rada motorsportu v pátek schválila návrh Strategické skupiny, podle kterého nový výrobce pohonných jednotek může v první sezóně použít pět kusů beztrestně. Vztahuje se to přitom už na Hondu.
Honda chce od FIA potvrzení, že může nasadit beztrestně nový motor

Pravidlo je poměrně jasné. Problémem je, že přichází poněkud pozdě, protože Honda už nasadila páté a dokonce i šesté části své pohonné jednotky. Nyní neví, zda může nasadit další bez penalizace nebo jak si má pravidlo vyložit. Přesněji řečeno chce od FIA potvrzení, že může nasadit šestý motor bez penalizace. 

Zatím není jasné, zda případný souhlas Honda využije k tomu, aby v Maďarsku nasadila nejen šestý ale současně vylepšený motor, na který použila další vývojové žetony. Původně se psalo o období po letní přestávce, poté se objevily informace o Maďarsku. Jasno zatím nemají zřejmě ani přímo v Hondě.

„Do maďarské GP máme ještě čas,“ řekl mluvčí Hondy pro Motorsport.com. „Detaily se mohou změnit každý den až do závodu.“

Foto: Getty Images / Chris McGrath

Další článek: Bottas je jedno z klíčových jmen na trhu s jezdci, říká Massa

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10