Honda a Ferrari o využití žetonů: nevíme, neřekneme

McLaren získal v Monaku zásluhou Jensona Buttona první Body. Šéf Hondy pro motorsport připouští, že to bylo díky tomu, že v Monaku není tak důležitý výkon motoru. Právě to bude nyní potřeba zlepšit.
Honda a Ferrari o využití žetonů: nevíme, neřekneme

„Našli jsme určitou vhodnou ovladatelnost pro zvláštní trať v Monaku, protože výkon zde není tak důležitý,“ řekl Arai pro motorsport.com.

„Není to o zcela otevřené škrticí klapce, je o to částečně otevřené, takže jde o velmi citlivou oblast. Připravili jsme pro Jensona a Fernanda dobrou ovladatelnost a oni měli dobrý pocit. Jenson pro nás získal slušné místo, takže jsem velmi spokojený.“

Honda si uvědomuje, že nyní přicházejí na řadu okruhy v Kanadě a Rakousku, na kterých bude výkon důležitý. Japonci si ale zatím chtějí ponechat žetony na vývoj.  

„Kanada je okruhem výkonu, takže potřebujeme více výkonu. Je to však také okruh s velkým brzděním, takže brzdění a rekuperace energie jsou velmi důležité.“

Honda zatím nemá plán, kdy využije 9 žetonů, které má k dispozici. „Záleží na strategii. Budeme o tom diskutovat s McLarenem a rozhodneme, ve kterém závodě,“ dodal Arai.

Ferrari: V Kanadě ne, více neřekneme

Mercedes hodlá své žetony využít v pozdější fázi sezóny. Ferrari mělo přivést upgrade motoru do Kanady, ale Maurizio Arrivabene to nyní popřel.

„V Kanadě nevyužijeme žetony,“ řekl v Monaku. „Ale neptejte se mě, kdy to uděláme, protože nechci, aby se tato informace dostala Němcům (Mercedes). Chci trochu (italského) nacionalismu.“

Ferrari má k dispozici 10 žetonů.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Přehledně: jak Hamilton o vítězství přišel

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10