Honda a Ferrari o využití žetonů: nevíme, neřekneme

McLaren získal v Monaku zásluhou Jensona Buttona první Body. Šéf Hondy pro motorsport připouští, že to bylo díky tomu, že v Monaku není tak důležitý výkon motoru. Právě to bude nyní potřeba zlepšit.
Honda a Ferrari o využití žetonů: nevíme, neřekneme

„Našli jsme určitou vhodnou ovladatelnost pro zvláštní trať v Monaku, protože výkon zde není tak důležitý,“ řekl Arai pro motorsport.com.

„Není to o zcela otevřené škrticí klapce, je o to částečně otevřené, takže jde o velmi citlivou oblast. Připravili jsme pro Jensona a Fernanda dobrou ovladatelnost a oni měli dobrý pocit. Jenson pro nás získal slušné místo, takže jsem velmi spokojený.“

Honda si uvědomuje, že nyní přicházejí na řadu okruhy v Kanadě a Rakousku, na kterých bude výkon důležitý. Japonci si ale zatím chtějí ponechat žetony na vývoj.  

„Kanada je okruhem výkonu, takže potřebujeme více výkonu. Je to však také okruh s velkým brzděním, takže brzdění a rekuperace energie jsou velmi důležité.“

Honda zatím nemá plán, kdy využije 9 žetonů, které má k dispozici. „Záleží na strategii. Budeme o tom diskutovat s McLarenem a rozhodneme, ve kterém závodě,“ dodal Arai.

Ferrari: V Kanadě ne, více neřekneme

Mercedes hodlá své žetony využít v pozdější fázi sezóny. Ferrari mělo přivést upgrade motoru do Kanady, ale Maurizio Arrivabene to nyní popřel.

„V Kanadě nevyužijeme žetony,“ řekl v Monaku. „Ale neptejte se mě, kdy to uděláme, protože nechci, aby se tato informace dostala Němcům (Mercedes). Chci trochu (italského) nacionalismu.“

Ferrari má k dispozici 10 žetonů.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Přehledně: jak Hamilton o vítězství přišel

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.