Hodnocení Mercedesu v poločase: Úspěchy máme, ale ztrácíme půl sekundy

Mercedes se ve srovnání s minulými roky zlepšil výkonnostně a dosáhl i několika dobrých výsledků, ale zatím nemůže být spokojený.
Hodnocení Mercedesu v poločase: Úspěchy máme, ale ztrácíme půl sekundy

"Verdikt za první polovinu naší sezóny by zněl: ´Dokázali jsme hodně a čeká nás ještě hodně práce,´" řekl sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug. "V několika závodních víkendech jsme určovali tempo, Nico získal první vítězství našeho nového továrního týmu Stříbrných šípů v Číně, zatímco Michael zajel nejlepší čas prestižní kvalifikace v Monaku a Nico v tom závodě dojel druhý."

"O dva závody později ve Valencii dojel Michael také na pódiu. Náš tým získal o více než třetinu víc bodů než za stejné období loňské sezóny, navzdory tomu, že Michael měl sérii odstoupení z technických důvodů. Poslední dva závody ukázaly, že ztrácíme asi půl sekundy na kolo na nejrychlejší. To je všem v týmu jasné a my uděláme maximum při vývoji vozu, abychom tu ztrátu dohnali."

Do krátkého hodnocení se pustil také Michael Schumacher. "Jak to tak v životě bývá, jde podle mého názoru o úhel pohledu. Když se podíváme jen na tabulku bodů, nevypadá to moc dobře, ale když půjdete trochu dál, tak je celkový obrázek mnohem lepší. Udělali jsme jasný krok vpřed a dosáhli několika větších úspěchů."

I když Mercedes nasadí v Maďarsku stejný vůz jako v Německu, doufá, že by se mu v posledním závodě před letní přestávkou mohlo dařit. "Profil trati by měl našemu vozu vyhovovat, ale letos není možné cokoliv předpovídat a nikdy nevíte, jak vám to v průběhu víkendu půjde," připomněl Nico Rosberg.

Další článek: Formule 1 musí jít ostatním kategoriím příkladem

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10