Hodně jsem riskoval, přiznal Sainz Jr. po vyrovnání nejlepšího kvalifikačního výsledku

Carlos Sainz Jr. třetím místem v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie vyrovnal svůj nejlepší kvalifikační výsledek v kariéře formule 1.
Hodně jsem riskoval, přiznal Sainz Jr. po vyrovnání nejlepšího kvalifikačního výsledku

Pilot McLarenu přiznal, že musel v posledním sektoru okruhu v Monze hodně riskovat, aby zajel třetí nejrychlejší čas a vyrovnal tak svůj výsledek z letošní Velké ceny Štýrska na Red Bull Ringu.

„V posledním kole jsem to téměř pokazil. V první zatáčce Lesmo jsem měl dramatický moment a skoro jsem ztratil kontrolu nad vozem. Od té chvíle jsem musel jet na hraně. Trochu se ještě třesu, protože jsem do toho v Ascari a Parabolice musel jít,“ řekl Sainz Jr.

„Měl jsem pocit, že v Q1 a Q2 to vyšlo, ale první pokus v Q3 nevyšel. Kolo nezačalo dobře, takže jsem musel mít dobré poslední zatáčky. Šel jsem do toho, hodně riskoval a vyplatilo se to.

„Od první části kvalifikace jsem se cítil velmi silný. Z Q1 jsem se dokázal dostat velmi dobrým pokusem jen na jedné sadě pneumatik. Pak jsem se jen snažil zajet 1:19.6, což jsem věděl, že mi zajistí místo v top 5.“

Norris ve třetí řadě

V řadě za Sainzem Jr. bude jeho týmový kolega Lando Norris, který zajel šestý nejlepší čas. Třetí a šesté místo znamená pro McLaren nejlepší letošní kvalifikační výsledek.

„Těžká kvalifikace kvůli tomu, že je to ve středu pole tak vyrovnané. První dva jsou daleko, mezi ostatními to ale bylo velmi vyrovnané a já jsem ve svém posledním rychlém kole udělal až příliš mnoho chyb,“ řekl Norris.

„Nebylo to nic velkého, možná tak půl desetiny nebo desetina, o moc výš by mě to na roštu neposunulo. Jsem jen frustrovaný, že tak málo stojí tak mnoho, tak to ale je ve vyrovnaném středu pole.“

Další článek: Jezdci Mercedesu stále nedokáží určit nejlepší strategii pro kvalifikaci v Monze

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00