Hodil by se mokrý závod, naznačil Alonso pokračující ztrátu Ferrari

Fernando Alonso si před Grand Prix Belgie zřejmě nemyslí, že by se Ferrari podařilo výkonnostně dohnat soupeře. Uvítal by totiž pomoc od počasí.
Hodil by se mokrý závod, naznačil Alonso pokračující ztrátu Ferrari

Ferrari před letní přestávkou neustále opakovalo, že nemá nejrychlejší vůz. Alonso se sice těší 40bodovému náskoku v šampionátu jezdců, ale v Belgii očekává, že bude v defenzivě.

"Když je vaše auto konkurenceschopné a jste během daného víkendu dobří, tak je asi lepší suchý závod, protože jsou podmínky konzistentnější. Když jste rychlí, máte 99procentní šanci na pódium, což by pro nás byl už dobrý výsledek," řekl španělský jezdec.

"Pokud nejste konkurenceschopní, jsem si jistý, že vám pomůže mokro, protože můžete udělat víc, jako třeba vybrat si ty správné pneumatiky ve správnou chvíli. V tuto chvíli nevím, ale při pohledu na letošní šampionát by asi pro nás byl lepší mokrý závod."

Alonso ale připustil, že ani proměnlivé podmínky nemusí znamenat spásu. "Mokro ale zároveň znamená víc rizik. Aquaplaning, bílé čáry,  obrubníky... Takže mokrý závod vám může hodně pomoci, ale také hodně vzít."

Další článek: GP Belgie 2012

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10