Hned tři Češi testovali v Jerezu formuli GP2

Král před Salaquardou a Charouzem. Zítra se přidá Sébastien Loeb.

Ve španělském Jerezu se dnes jel druhý den testů formule GP2, a to za účasti hned tří českých jezdců.

K Josefu Královi, který byl na dráze už včera, se dnes přidal šampion Le Mans série 2009 Jan Charouz a letošní pilot Světové série Renault Filip Salaquarda.

Král včera před obědem zajel 22. čas se ztrátou 3,493 vteřiny. Odpoledne zrychlil: ve výsledkové listině povyskočil na 16. místo a na nejrychlejšího ztrácel 2,293 vteřiny.

O tom, že je formule GP2 náročnou soutěží, se dnes přesvědčil Jan Charouz, který usedl do kokpitu vozu týmu ART. Dopoledne skončil po 26 kolech poslední z celkového počtu 25 jezdců se ztrátou 3,914 vteřiny. Odpoledne byla trať trochu pomalejší, a také všechny časy. Na nejrychlejšího muže odpoledne, náhradníka za Tima Glocka při trénincích na GP Japonska Kamuje Kobajašiho, ztrácel Charouz na předposledním místě 3,277 sekundy.

Král pro dnešek přesedlal do týmu Piquet Sports. Dopoledne skončil 20. se ztrátou 1,879 sekundy. Odpoledne si polepšil o čtyři místa a ztrácel 1,639 sekundy.

Filip Salaquarda skončil dopoledne 22. (+1,938) a odpoledne 18. (+1,718).

Nejrychlejším mužem dne celkově byl loňský šampion Světové série Renault a vítěz tří letošních závodů GP2 Giedo van der Garde z Nizozemí. Přítomen byl i Švýcar Fabio Leimer, který odpoledne skončil šestý. Leimer je šampionem letošní Mezinárodní formule Master, kde Král skončil třetí.

Zítra testy končí. Na dráze se objeví pětinásobný šampion Mistrovství světa v rallye Sébastien Loeb.