Hledá se řešení pro Hondu kvůli zmrazení vývoje motorů

Podle BBC přiletěli v pondělí zástupci Hondy do Evropy, aby zde diskutovali o zmrazeném vývoji pohonných jednotek.
Hledá se řešení pro Hondu kvůli zmrazení vývoje motorů

Ferrari, Mercedes a Renault budou moci aktuální pohonné jednotky vyvíjet po libovolnou dobu. FIA totiž napsala pravidla tak nedokonale, že neobsahují datum homologace pro letošní rok.

Honda má ale podle prosincového výkladu smůlu. FIA se odvolává na loňský rok a požaduje, aby Honda homologovala svou pohonnou jednotku do konce února.

Nemusí to být ale poslední slovo. Mluvčí FIA potvrdil pondělní jednání mezi federací a Hondou. Jednání prý bylo „konstruktivní“.

Ve hře je samozřejmě možnost, že Honda svůj motor do konce února homologuje, ale pak dostane 32 žetonů na vývoj v průběhu sezóny.

Někteří vnímají současnou situaci jako velmi nešťastnou zvláště pro budoucnost. Zmatky a různé výklady pravidel mohou odradit vstup dalších dodavatelů.

Další článek: Toro Rosso to bude mít podle Coultharda těžké

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10