Hlavy u Ferrari zatím padat nebudou. Na to je podle Montezemola příliš brzy

Ačkoliv se vedení týmu Ferrari netají nespokojeností s výkonností v zimních testech, prezident automobilky Luca di Montezemolo si chce s hodnocením práce svých lidí ještě počkat.
Hlavy u Ferrari zatím padat nebudou. Na to je podle Montezemola příliš brzy

Technický ředitel Scuderie Pat Fry odhadl, že Alonso a Massa nebudou v Austrálii bojovat o stupně vítězů, a potvrdil, že výkonnost monopostu F2012 zaostala za očekáváními.

Montezemolo však nechce o případných o změnách ve vedení stáje zatím ani slyšet. Hlavy padaly už loni a předloni, když museli odejít mimo jiné závodní šéfinženýr Chris Dyer a technický ředitel Aldo Costa. Noví lidé v čele s Fryem loni přinesli zlepšení a prezident Ferrari jim chce dát víc času.

"V roce 2011 jsme dosáhli významného zlepšení ve třech oblastech: strategiích, simulacích a přístupu k designu," vyčetl Montezemolo. "Těm, kdo se mnou pracují, vždy dávám důvěru a čas. Ještě jsme ani nezačali (sezónu) a už jsou lidé zpochybňováni? O tom nebudeme ani hovořit. Právě jsme začali nový cyklus, takže si se závěry počkejme."

Italové jsou přesvědčeni, že má monopost F2012 potenciál, který se zatím jen nepodařilo využít. "Ferrari má auto, které potřebuje další hodnocení, objevování a jezdění," řekl Montezemolo. "Testů je málo a jsou veřejné, bohužel. Počkal bych si, než budeme před tak dlouhou sezónou dělat závěry."

Další článek: Na střídání Barcelony a Valencie jsme se ještě nedohodli, hlásí Španělé