Hlavy u Ferrari zatím padat nebudou. Na to je podle Montezemola příliš brzy

Ačkoliv se vedení týmu Ferrari netají nespokojeností s výkonností v zimních testech, prezident automobilky Luca di Montezemolo si chce s hodnocením práce svých lidí ještě počkat.
Hlavy u Ferrari zatím padat nebudou. Na to je podle Montezemola příliš brzy

Technický ředitel Scuderie Pat Fry odhadl, že Alonso a Massa nebudou v Austrálii bojovat o stupně vítězů, a potvrdil, že výkonnost monopostu F2012 zaostala za očekáváními.

Montezemolo však nechce o případných o změnách ve vedení stáje zatím ani slyšet. Hlavy padaly už loni a předloni, když museli odejít mimo jiné závodní šéfinženýr Chris Dyer a technický ředitel Aldo Costa. Noví lidé v čele s Fryem loni přinesli zlepšení a prezident Ferrari jim chce dát víc času.

"V roce 2011 jsme dosáhli významného zlepšení ve třech oblastech: strategiích, simulacích a přístupu k designu," vyčetl Montezemolo. "Těm, kdo se mnou pracují, vždy dávám důvěru a čas. Ještě jsme ani nezačali (sezónu) a už jsou lidé zpochybňováni? O tom nebudeme ani hovořit. Právě jsme začali nový cyklus, takže si se závěry počkejme."

Italové jsou přesvědčeni, že má monopost F2012 potenciál, který se zatím jen nepodařilo využít. "Ferrari má auto, které potřebuje další hodnocení, objevování a jezdění," řekl Montezemolo. "Testů je málo a jsou veřejné, bohužel. Počkal bych si, než budeme před tak dlouhou sezónou dělat závěry."

Další článek: Na střídání Barcelony a Valencie jsme se ještě nedohodli, hlásí Španělé

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10