Hlavním sponzorem týmu Mercedes GP se stal Petronas

Malajská národní ropná společnost Petronas se stala hlavním sponzorem Stříbrných šípů, do sezóny 2010 vstoupí tým mistrů světa pod názvem Mercedes GP Petronas.

Monopost stáje Mercedes se na trati představí v novém zbarvení 1. února ve Valencii. Společnost Petronas zůstane také hlavním sponzorem malajské Grand Prix.

"Jsme velmi potěšení, že začíná dlouhodobé partnerství s naším hlavním sponzorem Petronas," uvedl Norbert Haug. "Daimler, naše prémiová značka Mercedes-Benz a Petronas budou spolupracovat, abychom dosáhli úspěchů na trati i mimo ní. Jsem si jistý, že všichni vyvinou na cestě k úspěchu maximální úsilí."

Petronas patří ve formuli 1 mezi velmi žádané sponzory. Ještě minulý týden ovšem prezident Petronasu Tan Sri Mohd Hassan Marican tvrdil, že jeho společnost žádný tým formule 1 v příští sezóně sponzorovat nebude. Důležitého partnera ale nakonec získal tým Rosse Brawna.

"Spolupráce prémiové automobilové značky Mercedes-Benz a tak prestižní společnosti, jako je Petronas, dává našemu týmu skvělé základy, z nichž můžeme vycházet při plnění našich ambicí. Chceme bojovat na špičce formule 1 a stavět na úspěších, kterých náš tým dosáhl v roce 2009 v šampionátu konstruktérů a jezdců," uvedl Brawn.

"V přípravách na novou sezónu jsme dobře pokročili, stejně tak ve vývoji vozu 2010. Těšíme se, až náš vůz vyjede ve zbarvení Stříbrných šípů a společnosti Petronas během testů ve Valencii."

Další článek: Máme smlouvu na Grand Prix, tvrdí Římané

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.