Hlavním problémem McLarenu je korelace dat

McLaren trápí podobné problémy jako Ferrari v minulém roce. Přepracovaný vůz nepodává očekávané výkony, protože simulace neposkytují přesná data.
Hlavním problémem McLarenu je korelace dat

Stejně jako Ferrari loni změnil McLaren letos geometrii zavěšení předních kol a stejně jako italští konkurenti se s vozem v úvodu sezóny trápí.

"Nasadíme významné množství dílů, ale mějte na paměti, že se v podstatě snažíme vyřešit problém s korelací, který kolegové z ostatních týmů dobře znají," uvedl výkonný ředitel týmu Jonathan Neale. "Raději nebudu přesně říkat, které díly vyměníme, dokud v pátek večer nerozhodneme, které díly na voze zůstanou v sobotu. V pátek musíme otestovat hodně věcí."

McLaren proto před Barcelonou nehýří přehnaným optimismem. Tuší, jakého pokroku by mohl dosáhnout, ale neví, jak moc se zlepší konkurence.

"Na voze pracujeme velmi tvrdě a úroveň našeho chápání a úsilí je velmi vysoká," konstatoval Neale. "První evropský závod bude samozřejmě místem, kde nasadí úpravy také všichni ostatní, a náš pokrok se bude měřit ve srovnání s konkurencí."

"Takže myslím, že budeme opatrní a řekneme, že se míra našeho pokroku ukáže v sobotu odpoledne a v neděli. Jsem spokojený s tím, jak tým pracuje. Odvedli jsme hodně svědomité práce, také jsme měli test na rovince, abychom si mohli potvrdit některé informace, které máme. Ale v tuto chvíli budeme opatrní, dokud nezjistíme, jak na tom jsme."

Další článek: Technický ředitel Lotusu Allison je na odchodu, nahradil ho Chester

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00