Hlavním problémem McLarenu je korelace dat

McLaren trápí podobné problémy jako Ferrari v minulém roce. Přepracovaný vůz nepodává očekávané výkony, protože simulace neposkytují přesná data.
Hlavním problémem McLarenu je korelace dat

Stejně jako Ferrari loni změnil McLaren letos geometrii zavěšení předních kol a stejně jako italští konkurenti se s vozem v úvodu sezóny trápí.

"Nasadíme významné množství dílů, ale mějte na paměti, že se v podstatě snažíme vyřešit problém s korelací, který kolegové z ostatních týmů dobře znají," uvedl výkonný ředitel týmu Jonathan Neale. "Raději nebudu přesně říkat, které díly vyměníme, dokud v pátek večer nerozhodneme, které díly na voze zůstanou v sobotu. V pátek musíme otestovat hodně věcí."

McLaren proto před Barcelonou nehýří přehnaným optimismem. Tuší, jakého pokroku by mohl dosáhnout, ale neví, jak moc se zlepší konkurence.

"Na voze pracujeme velmi tvrdě a úroveň našeho chápání a úsilí je velmi vysoká," konstatoval Neale. "První evropský závod bude samozřejmě místem, kde nasadí úpravy také všichni ostatní, a náš pokrok se bude měřit ve srovnání s konkurencí."

"Takže myslím, že budeme opatrní a řekneme, že se míra našeho pokroku ukáže v sobotu odpoledne a v neděli. Jsem spokojený s tím, jak tým pracuje. Odvedli jsme hodně svědomité práce, také jsme měli test na rovince, abychom si mohli potvrdit některé informace, které máme. Ale v tuto chvíli budeme opatrní, dokud nezjistíme, jak na tom jsme."

Další článek: Technický ředitel Lotusu Allison je na odchodu, nahradil ho Chester

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00