Hlavním problémem Ferrari je prý turbodmýchadlo

Marco Mattiacci nedávno prohlásil, že pohonná jednotka není jediným problémem rudých vozů z Maranella. I tak se ale zdá, že to je jeden z těch největších.
Hlavním problémem Ferrari je prý turbodmýchadlo

Mercedes a Ferrari jsou jediné týmy na startovním roštu, které si staví kompletně celý vůz samy. V případě Ferrari dokonce bez nadsázky pod jednou střechou. To ale neznamená, že týmy nevyužívají některé komponenty od dodavatelů.

„Ferrari má své historické partnery, ale něco se musí změnit“, říká novinář Alberto Antonini. Podle Autosprintu má největší problém pohonné jednotky Ferrari ležet v oblasti turbodmýchadla. To si Ferrari nevyrábí, ale objednává od americké firmy Honeywell. 

Další článek: Video: Lotus jezdil s monopostem F1 v ulicích Londýna

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.