Hlavní cenu BRDC letos vyhrál Mark Webber

Britský klub závodních jezdců (BRDC) udělil hlavní cenu letošní sezóny jezdci Red Bullu Racing Marku Webberovi, který v souboji o Zlatou hvězdu porazil Andyho Priaulxe.
Hlavní cenu BRDC letos vyhrál Mark Webber

BRDC uděluje po každé motoristické sezóně celou řadu cen, přičemž ta hlavní nese název Zlatá hvězda a její historie sahá až do roku 1929. Piloti, kteří jsou členy klubu, jsou hodnoceni pomocí bodů za výsledky v závodech, takže vítěze této hlavní ceny určí konečná tabulka, nikoliv hlasování. 

Letos se stal držitelem Zlaté hvězdy Mark Webber, Lewis Hamilton skončil třetí a Jenson Button pátý. Australský pilot Red Bullu si domů odvezl celkem tři ceny. Tou druhou je Trofej Bruce McLarena. Klub ji uděluje jezdci Commonwealthu, který podával nejlepší výkony v mezinárodních závodech. Třetí cenou je trofej Richarda Seamana, kterou automaticky získává vítěz bodování v soutěži o Zlatou hvězdu.

Piloti McLarenu ovšem nevyšli naprázdno. Button získal trofej klubu ERA, která je určena britskému jezdci v britském voze za jeden konkrétní výkon v dané sezóně mimo území Velké Británie. Hamilton vyhrál Trofej Grahama Hilla, která se uděluje britskému jezdci za jeden konkrétní výkon v závodech monopostů.

Z jezdců formule 1 uspěl u BRDC ještě Fernando Alonso, odměnou za nejrychlejší kolo v Grand Prix Velké Británie mu byla trofej Johnnyho Wakefielda.

Uznání se dostalo také dvěma lidem z formule 1, kteří do kokpitů neusedají. Šéfkonstruktér Red Bullu Adrian Newey si odnesl cenu Jackieho Stewarta pro nejlepšího inženýra a šéf týmu Virgin John Booth vyhrál trofej Colina Chapmana za týmového ducha.

Kompletní seznam výherců si můžete prohlédnout zde.

Diskuze (21) Další článek: Renault prohrál soud s rodinou Piquetových, zaplatí jim odškodné
14:01 | Aston Martin se v průběhu 9 měsíců rozhodne, zda vstoupí do F1 jako dodavatel motorů.
11:36 | Rubens Barrichello má dnes narozeniny (46)
22. května | Podle Tombazise jsou změny pravidel pro předjíždění nutné, protože jinak by se situace dále zhoršovala.
21. května | Z prvního místa odstartuje v neděli do Indy 500 Ed Carpenter. Danica Patrick mimochodem 7.!
17. května | Formule E v další sezóně zavítá do Saúdské Arábie.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10