Hlavní cenu BRDC letos vyhrál Mark Webber

Britský klub závodních jezdců (BRDC) udělil hlavní cenu letošní sezóny jezdci Red Bullu Racing Marku Webberovi, který v souboji o Zlatou hvězdu porazil Andyho Priaulxe.
Hlavní cenu BRDC letos vyhrál Mark Webber

BRDC uděluje po každé motoristické sezóně celou řadu cen, přičemž ta hlavní nese název Zlatá hvězda a její historie sahá až do roku 1929. Piloti, kteří jsou členy klubu, jsou hodnoceni pomocí bodů za výsledky v závodech, takže vítěze této hlavní ceny určí konečná tabulka, nikoliv hlasování. 

Letos se stal držitelem Zlaté hvězdy Mark Webber, Lewis Hamilton skončil třetí a Jenson Button pátý. Australský pilot Red Bullu si domů odvezl celkem tři ceny. Tou druhou je Trofej Bruce McLarena. Klub ji uděluje jezdci Commonwealthu, který podával nejlepší výkony v mezinárodních závodech. Třetí cenou je trofej Richarda Seamana, kterou automaticky získává vítěz bodování v soutěži o Zlatou hvězdu.

Piloti McLarenu ovšem nevyšli naprázdno. Button získal trofej klubu ERA, která je určena britskému jezdci v britském voze za jeden konkrétní výkon v dané sezóně mimo území Velké Británie. Hamilton vyhrál Trofej Grahama Hilla, která se uděluje britskému jezdci za jeden konkrétní výkon v závodech monopostů.

Z jezdců formule 1 uspěl u BRDC ještě Fernando Alonso, odměnou za nejrychlejší kolo v Grand Prix Velké Británie mu byla trofej Johnnyho Wakefielda.

Uznání se dostalo také dvěma lidem z formule 1, kteří do kokpitů neusedají. Šéfkonstruktér Red Bullu Adrian Newey si odnesl cenu Jackieho Stewarta pro nejlepšího inženýra a šéf týmu Virgin John Booth vyhrál trofej Colina Chapmana za týmového ducha.

Kompletní seznam výherců si můžete prohlédnout zde.

Diskuze (21) Další článek: Renault prohrál soud s rodinou Piquetových, zaplatí jim odškodné
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.