Hlavní cenu BRDC letos vyhrál Mark Webber

Britský klub závodních jezdců (BRDC) udělil hlavní cenu letošní sezóny jezdci Red Bullu Racing Marku Webberovi, který v souboji o Zlatou hvězdu porazil Andyho Priaulxe.
Hlavní cenu BRDC letos vyhrál Mark Webber

BRDC uděluje po každé motoristické sezóně celou řadu cen, přičemž ta hlavní nese název Zlatá hvězda a její historie sahá až do roku 1929. Piloti, kteří jsou členy klubu, jsou hodnoceni pomocí bodů za výsledky v závodech, takže vítěze této hlavní ceny určí konečná tabulka, nikoliv hlasování. 

Letos se stal držitelem Zlaté hvězdy Mark Webber, Lewis Hamilton skončil třetí a Jenson Button pátý. Australský pilot Red Bullu si domů odvezl celkem tři ceny. Tou druhou je Trofej Bruce McLarena. Klub ji uděluje jezdci Commonwealthu, který podával nejlepší výkony v mezinárodních závodech. Třetí cenou je trofej Richarda Seamana, kterou automaticky získává vítěz bodování v soutěži o Zlatou hvězdu.

Piloti McLarenu ovšem nevyšli naprázdno. Button získal trofej klubu ERA, která je určena britskému jezdci v britském voze za jeden konkrétní výkon v dané sezóně mimo území Velké Británie. Hamilton vyhrál Trofej Grahama Hilla, která se uděluje britskému jezdci za jeden konkrétní výkon v závodech monopostů.

Z jezdců formule 1 uspěl u BRDC ještě Fernando Alonso, odměnou za nejrychlejší kolo v Grand Prix Velké Británie mu byla trofej Johnnyho Wakefielda.

Uznání se dostalo také dvěma lidem z formule 1, kteří do kokpitů neusedají. Šéfkonstruktér Red Bullu Adrian Newey si odnesl cenu Jackieho Stewarta pro nejlepšího inženýra a šéf týmu Virgin John Booth vyhrál trofej Colina Chapmana za týmového ducha.

Kompletní seznam výherců si můžete prohlédnout zde.

Další článek: Renault prohrál soud s rodinou Piquetových, zaplatí jim odškodné

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00