Hlavně se udržet na trati a neudělat chybu, letělo hlavou Alguersuarimu

Pro Buemiho je šesté místo nejlepší kvalifikační výsledek kariéry.
Klepněte pro větší obrázekŠesté a dvanácté místo sice není žádný zázrak, ale pro Toro Rosso to byl v sobotu v promočené Brazílii nejlepší kvalifikační výsledek roku.

Sébastien Buemi si dokonce šesté místo na roštu připsal jako nejlepší v kariéře. „Zítra budu chtít dojet na bodech. Raději bych ale byl, kdyby bylo sucho, protože v počasí, jako bylo to dneska, nikdy nevíte,“ poznamenal Buemi.

Jeho devatenáctiletý kolega Jaime Alguersuari postoupil alespoň z první části. „V takové spoustě vody by bylo snadné se vybourat, takže mým hlavním úkolem bylo udržet se na trati a neudělat chybu,“ řekl Alguersuari, který před dvěma týdny v Japonsku rozbil své auto na padrť hned dvakrát.

„Abych postoupil do finálové části, musel bych přezout na přechodné pneumatiky. Ale my jsme to riskli a zůstali na mokrých. I tak to ale nakonec dopadlo docela dobře. Jsem spokojený,“ dodal.

A spokojené bylo i vedení týmu. „Už v Suzuce jsme ukázali, že jsme díky vylepšené aerodynamice rychlí. Tady v Brazílii to do sebe všechno správně zapadlo. Přesto bych řekl, že nás zítra čeká dost komplikované odpoledne,“ podotkl vedoucí inženýr Toro Rosso Laurent Mekies.
Další článek: GP Brazílie 2009 - neděle