Hlava a Alonso, to jsou Massovy problémy, míní Barrichello

Rubens Barrichello je přesvědčený, že Felipe Massa neztratil nic ze své rychlosti. Jen se potřebuje uvolnit a soustředit, výsledky pak přijdou samy.
Hlava a Alonso, to jsou Massovy problémy, míní Barrichello

Massa se dlouhodobě nedokáže vymanit ze stínu Fernanda Alonsa a letos se zdá, že místo potřebného zlepšení přišlo spíš zhoršení. Ferrari se brazilskému jezdci snaží pomáhat změnami na voze, ale podle Barrichella leží problémy jeho krajana někde jinde.

"Není to problém s rychlostí, je to něco, co si musí vyřešit sám," řekl pro Globo Esporte. "Musí zavřít oči, užívat si to a uvědomit si, že to dělá proto, že ho to baví."

Brazilský veterán, který mimo jiné také závodil pro Ferrari a teď jezdí v IndyCar, se v podobných situacích už ocitl. "Pokaždé, když jsem se trochu ztratil, zapomněl jsem na to a musel jsem si připomenout, že to dělám, protože to mám rád. Takže se musíme uvolnit, pak se můžeme zlepšit."

Barrichello ovšem uznal, že je Massa v nelehké situaci, protože Ferrari má svou hvězdu ve Fernandu Alonsovi, na kterého se soustředí velká pozornost.

"Určitě, Ferrari Alonsa miluje, protože je jeden z nejlepších, ne-li ten nejlepší ve formuli 1. Takže Felipe musí překonat velkou překážku," dodal.

Další článek: Vettel: V Malajsii mě ovládly emoce, ale nestydím se za to

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna