FIA

Hlasujte pro akci roku FIA. Nominován je i jeden souboj z formule 1

FIA opět vyhlásila akci roku. Hlasovat můžete i pro jednu „akci“ ze světa formule 1.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Hlasujte pro akci roku FIA. Nominován je i jeden souboj z formule 1 | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Fanoušci mohou na stránkách FIA hlasovat pro akci roku. Výsledky budou vyhlášeny na Galavečeru FIA, který se uskuteční 10. prosince v italské Bologni. 

Nominovány jsou akce z různých sérií, které spadají pod FIA. Za formuli 1 je nominován souboj tří jezdců třech týmů z letošní Velké ceny Velké Británie. Do souboje se zapojili Charles Leclerc, Sergio Pérez a Lewis Hamilton.

Podmínky nebyly pro všechny úplně stejné. Leclerc totiž během safety caru zůstal na trati na tvrdých pneumatikách, na které přezouval po 25 kolech. Hamilton a Pérez za sefety carem (39. kolo) přezuli na nové měkké pneumatiky. Kromě toho měl Leclerc poškozené přední křídlo.

Od roku 2014 se jen třikrát stalo, že akcí roku nebyl manévr z formule 1 – dvakrát uspěl šampionát WRC a jednou v roce 2014 evropská F3 a Verstappenovo předjetí Giovinazziho v Imole.

Pokud se podíváme na tři poslední vítěze, tak v roce 2019 vyhrál Verstappen a jeho předjetí Leclerca v Silverstonu. O rok později získal cenu Kimi Räikkönen a jeho úvodní kolo z Grand Prix Portugalska.

Fernando Alonso vloni prokázal, že cenu nemusí získat jen ofenzivní manévr. Akcí roku se stala jeho obrana pozice před Lewisem Hamiltonem Na Hungaroringu – tehdy odvedl práci, kterou výrazně přispěl k vítězství týmového kolegy Estebana Ocona.

Hlasováním se zařazujete do soutěže o pozvánku na galavečer a také do paddocku F1.

Další článek: Partnerství McLarenu a Gulfu končí

Témata článku:

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února