Hispania zaslouží spíše uznání než kritiku, tvrdí Cosworth

Tým Hispania Racing zaslouží více úcty než kritiky, které se mu za jeho premiérovou sezonu dostává. Tvrdí to představitelé Cosworthu, který Hispanii dodává motory.
Hispania zaslouží spíše uznání než kritiku, tvrdí Cosworth

Hispania Racing tým původně nebyl na soupisce FIA pro letošní sezonu. Převzal ale program pod názvem Campos Meta, který by bez zásahu Hispanie a podnikatele José Ramóna Carabanteho definitivně zkrachoval.

Stalo se tak ale na poslední chvíli a týmoví mechanici měli vůbec problémy auto připravit k jízdám, natož jej z pohledu rychlosti nějak popohnat. V průběhu sezony se navíc více či méně pravidelně objevovaly zprávy o finančních problémech Hispanie. Ty vyvrcholily před několika dny oznámením Toyoty, že s Hispanií ukončila spolupráci na novém šasi pro rok 2011. Stalo se tak jen několik hodin před tím, než pro Hispanii v Abú Zabí testoval Čech Josef Král.

Nejvíce kritiky se týmu dostalo od komerčního šéfa F1 Bernieho Ecclestona. Podle dodavatele motorů Cosworth ale Hispania zaslouží spíše uznání.

"Jedním z vedlejších efektů dodávek motorů a elektroniky je možnost poznat samotný tým," řekl šéf programu F1 Cosworthu, Mark Gallagher televizi ITV. "HRT bylo za své výsledky na dráze hodně podrobeno kritice, ale já si myslím, že tým pracoval jako celek dobře a odvedl hodně solidní práci.

Jejich spolehlivost byla ve skutečnosti hodně dobrá, když vezmete v úvahu, že to bylo až v polovině února, kdy se Colin Kolles ujal role šéfa týmu. Samotná skutečnost, že zvládli postavit auto a navzdory tvrdé krktice odjet všech devatenáct závodů, zaslouží odměnu. Tým si zaslouží další šanci."

HRT ale bude muset příští rok vyjít ze stávajícího šasi, protože po přerušení spolupráce s Toyotou je na start nového programu již příliš pozdě.

Diskuze (64) Další článek: BMW se dále stahuje, nenasadí tovární tým ani do cestovních vozů
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10