Hill naznačil, že Verstappen narazil do Hamiltona záměrně

Podle sportovních komisařů nebyla kolize pouze Verstappenova vina, ale byla to převážně jeho vina. Jezdec Red Bull tak dostal penalizaci pro další závod. V Soči klesne na startu o tři místa.
Foto: Getty Images 
Hill naznačil, že Verstappen narazil do Hamiltona záměrně | Foto: Getty Images

Red Bull očekával, že bude na Mercedes v Monze ztrácet. Po sprintu to však měl Verstappen velmi dobře rozjeté – až do nepovedené zastávky, která trvala o devět sekund déle, než měla. Po nehodě odjíždí z Monzy s penalizací pro Soči, ale svůj náskok v šampionátu navýšil o dva body za druhé místo ve sprintu.

Verstappen dostal za kolizi s Hamiltonem penalizaci pro Grand Prix Ruska

Verstappen dostal za kolizi s Hamiltonem penalizaci pro Grand Prix Ruska

„Musím říct, že když jsem se díval na opakovaný záběr útoku Maxe na Lewise v první zatáčce, nebylo možné, aby mu to vyšlo,“ řekl Damon Hill pro Sky F1.

Mistr světa z roku 1996 vytáhl těžký kalibr. Podle něj mohlo jít ze strany Verstappena o úmysl.

„Musel by udělat úhybný manévr, stejně jako předtím Lewis ve druhé šikaně, aby se vyhnul nehodě, takže jediný závěr je, že si mohl myslet ‚musím ho vyřadit‘.“

Hamiltona překvapilo, že Verstappen odešel a nepřesvědčil se, že je v pořádku

Hamiltona překvapilo, že Verstappen odešel a nepřesvědčil se, že je v pořádku

„Nechci si to myslet o žádném jezdci, ale myslím si, že to byla buď chyba v úsudku, nebo promyšlený tah, aby se s Lewisem srazil.“

„Je to silná, hodně silná věc a nelíbí se mi, že z toho někoho obviňuji, ale má bodový náskok a tohle byl závod, který měl Mercedes vyhrát.“

Váš názor Další článek: Špatná domácí grand prix pro AlphaTauri. Cunoda neodstartoval, Gasly hned odstoupil
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00