Hill: Button by měl preferovat konkurenceschopné auto a ne plat

Až jednou skončí, zůstanou v povědomí výsledky, nikoliv vydělané peníze.

Aktuální mistr světa Jenson Button zatím nepodepsal smlouvu na příští ročník. Chtěl by zůstat u svého stávajícího týmu Brawn GP, ale rád by měl jako šampión vyšší plat. Mistr světa z roku 1996 Damon Hill mu radí, aby dal přednost konkurencescopnému vozu před finančními požadavky .

Button šel na začátku letošní sezony s platem dolů, aby mohl zůstat v týmu, který po Hondě převzal Ross Brawn. Zatímco u Hondy bral osm milionů liber (8,9 milionu eur), letos vydělal tři miliony liber (3,3 milionu eur).

"Doufám, že bude mít příští rok konkurenceshopný vůz, aby mohl znovu bojovat o šampionát, protože si to zaslouží," řekl Hill pro Sky Sports. "Až za několik let skončí jeho kariéra, zůstanou po něm v povědomí výsledky, kterých dosáhl, a ne peníze, které vydělal."

Sám Hill patří mezi mistry světa, kteří změnili tým (viz článek v F1MAGu 43/09. Po roce 1996 odešel od elitního Williamsu k slabému Arrowsu, který v té době převzal ambiciózní Tom Walkinshaw. Důvodem Hillova přestupu byly právě finance, které Frank Williams nechtěl investovat do platu jezdců, ale do vývoje auta. Hill se v roce 1997 u Arrowsu trápil a na pódium se dostal jen díky mimořádné jízdě na Hungaroringu. Jeho nástupce u Williamsu Heinz-Harald Frentzen sice získal po vyloučení Michaela Schumachera z celého ročníku titul vicemistra, ale na týmového kolegu Jacquese Villeneuva, který se stal mistrem světa, i na Schumachera po většinu sezony výrazně ztrácel.

"Jsou další možnosti, jak vydělávat peníze jakožto pilot, ale není to jako v golfu, kde nejlepší vydělávají nejvíc. Je to mnohem složitější," dodal Hill.

Další článek: FIA vyjádřila obavy nad odchodem Toyoty a Bridgestonu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.