Herbert: Trvám na to, že Alonsův čas skončil a Räikkönenův taky

Johnny Herbert se během víkendu v Bahrajnu dostal do přestřelyk s Alonsem. Na svém názoru ale trvá a nepřímo posílá do důchodu i další jezdce.
Herbert: Trvám na to, že Alonsův čas skončil a Räikkönenův taky

Herbert v Bahrajnu řekl, že Alonso je už za zenitem a měl by skončit. Alonso si to pak s ním vyřídil přímo před kamerami, když mu řekl, že skončil jako komentátor, protože není mistr světa.

„Musím říct, že reakci Alonsa rozumím,“ uvedl Herbert pro Marcu. „Ale můj názor je jasný, stejný jako předtím. Jsem přesvědčen, že Alonsův čas v F1 skončil. Už není budoucnost, stejně jako Jenson Button a Kimi Räikkönen. Budoucnost patří jezdcům, jako jsou Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel nebo Max Verstappen či Carlos Sainz.“

Herbert zopakoval, že jeho názor je založen i na Alonsově nehodě v Austrálii, kterou už dříve přirovnat k nehodě Schumachera v Singapuru 2012. Obě jsou podobné, vypadají na ztrátu koncentrace.

„WEC by bylo (pro Alonsa) dobré místo. Mohl by se dokonce stát mistrem světa jako Webber,“ zamýšlí se Herberg.

Reakce Alonsa Herberta netrápí. „Ale musím říct, že má manželka takový smysl pro humor nemá. Řekla, že Alonso byl trochu drzý.“

Herbert se také vyjádřil na adresu mladíků u Toro Rosso a docela překvapil. Sainz je podle něj více inteligentní, a pokud by si měl vybrat jen jednoho z nich pro sedačku u Red Bullu v příštím roce, zvolil by Sainze.

Johnny Herbert ostře zkritizoval Alonsa, je prý za vrcholem a měl by skončit

Johnny Herbert ostře zkritizoval Alonsa, je prý za vrcholem a měl by skončit

Alonso reagoval na Herberta

Alonso reagoval na Herberta

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Někteří nám prostě jen závidí, říká Grosjean

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10