Henkel odmítá plnit sponzorskou smlouvu s Mercedesem GP

Vedení společnosti jí označilo za neplatnou.
Německá společnost Henkel odmítla platnost sponzorské smlouvy, kterou uzavřela s týmem Brawn GP. Její plnění požaduje Mercedes, ale vedení společnosti se brání tím, že o jejím podpisu vůbec nevědělo.

Dnes již bývalý ředitel sponzoringu firmy Henkel podepsal s Brawnem GP tříletou smlouvu, která měla týmu zajistit celkový příjem 90 miliónů eur. Když stáj převzal Mercedes, obrátil se v této věci na vedení Henkelu, to ale o ničem nemělo tušení.

Henkel navíc zjistil, že se ředitel sponzoringu dopustil dalšího podvodu, vystavoval falešné faktury, celkem zmizelo 11 miliónů eur. Proto s ním byl okamžitě rozvázán pracovní poměr.

Henkel odmítá začít od března plnit sponzorskou smlouvu s Mercedesem. Tvrdí, že vedení německé automobilky o této záležitosti informoval a obrátil se v této věci i na soud. Smlouva podle Henkelu není platná, protože byla uzavřena bez souhlasu představenstva.
Další článek: Mosley: Bez snižování nákladů by nám zbylo šest nebo sedm týmů

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.