Hembery z Pirelli nechápe počínání Michelinu

Dodavatelem pneumatik pro formuli 1 bude od roku 2017 Pirelli nebo Michelin. Italové mají výrazně větší šance a to už jen proto, že Michelin má podmínky.
Hembery z Pirelli nechápe počínání Michelinu

I když je otázkou, zda počínání Michelinu označit jako podmínky, což je poněkud zvláštní, když se přihlásíte do tendru. Přesnějším termínem by možná byla nabídka. Michelin nabízí pneumatiky, na které budou moci jezdci zatlačit a které budou mít 18 palců.

Sportovní šéf Pirelli ale podobný přístup nechápe. Pirelli prý touto cestou nepůjde, protože respektuje pravidla.

„Tento sport nás požádal, abychom udělali určitou práci jako dodavatel a partner sportu,“ řekl pro Motorsport.com. „Děláme to, co chtějí, abychom dělali. Je to jednoduché. Takže to budeme dělat.“

Hembery prý nerozumí tomu, proč Michelin trvá na 18palcových pneumatikách (byť Pirelli je v nedávné době nejen nabízelo ale i zkoušelo vloni během testů).

Klepněte pro větší obrázek
Pirelli vloni 18palcové pneumatiky zkoušelo.

„Pravidla říkají, jaká je aktuální velikost a v roce 2017 tady bude změna na 420 mm šířky. Je to jako kdyby výrobce motorů otočil a řekl, že přijde jen tehdy, když bude moci mít 2,4 litrový V8. Pravidla přitom mluví o 1,6 litrovém turbu.“

18palcové pneumatiky prý Hembery nechápe. „Proč bychom to dělali? S 18palcovými jezdí fiesty rallye. Pokud chce být sport relevantnější nebo dramatičtější, tak to musí být alespoň 20palcové.“ Podle Hemberyho ani šířka 420 mm není běžná a F1 by se měla lišit. 

Foto: Getty Images / Ker Robertson, Mark Thompson 

Další článek: Prohlášení týmů po pátku: Silné Ferrari s problémy