Helmut Marko: Volkswagen nepřemlouváme, byl to hoax

Poradce Red Bullu se měl před pár dny v rozhovoru pro německá média pořádně rozčílit. Nejen, že nařkl Renault z toho, že způsobil Red Bullu nevratné škody, ale současně naznačil jednání s Volkswagenem.
Helmut Marko: Volkswagen nepřemlouváme, byl to hoax

Helmut Marko měl v nedávném rozhovoru pro Sport Bild naznačit, že by ve formuli 1 rád viděl Volkswagen, se kterým už výrobce energetických drinků spolupracuje v jiných sériích. Nyní ale Marko svá slova razantně popírá: „Ta zpráva byl kompletní hoax“, říká Marko tentokrát pro Die Welt.

Marko: Renault nám způsobil nevratné škody, uvítáme příchod Volkswagenu  

Marko: Renault nám způsobil nevratné škody, uvítáme příchod Volkswagenu  

„Naším cílem je pracovat s Renaultem. Po GP Rakouska dáme data na stůl a vypracujeme plán, zda se soustředit na příští rok nebo hledat způsob, jak zlepšit naši současnou situaci tak rychle, jak to jen je možné“, říká Marko.

Red Bull přesto své zklamání z motorů Renault neskrývá. „Jsou tam obrovské problémy, ale nejen pro nás ale také pro další týmy s motorem Renault.“

Marko však popírá, že by francouzského dodavatele snad chtěli žalovat. „To je nesmysl, nechceme nikoho žalovat a už vůbec ne Renault. Jen si stěžujeme na nedostatky motoru.“ 

Další článek: Video: Nejen Jenson Button obsloužen u benzínové pumpy

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10