Helmut Marko: Red Bull z formule 1 neodchází, Lauda to špatně pochopil

Poslední dobou se v evropských médiích hojně rozšířila informace, že Red Bull odchází z F1. Helmut Marko nyní vysvětluje, jak fáma vznikla. Lauda si podle něj špatně vyložil telefonát a vše pak proniklo do tisku.
Helmut Marko: Red Bull z formule 1 neodchází, Lauda to špatně pochopil

Po skončení Velké ceny Malajsie se na tým Red Bull Racing sesypala doslova smršť novinářů. Nejdřív všichni prahli po pikantnostech ohledně neuposlechnutí týmových příkazů v podání Sebastiana Vettela, poté se ale éterem začaly šířit zaručené informace o odchodu rakouské stáje z formule 1, což se okamžitě stalo ještě větším trhákem.

Podle evropských médií by důvodem pro případný odchod týmu mistrů světa měla být nespokojenost se současným dodavatelem pneumatik a ne zrovna ohromující image Red Bullu, které události z Malajsie na kráse zrovna dvakrát nepřidaly. Spolumajitel týmu Dietrich Mateschitz pak podle většiny zdrojů stažení svého týmu z královny motorsportu zatím nevyvrátil.

Helmut Marko, konzultant Red Bullu, už ale začal mít všech těch drbů dost, a tak celou situaci objasnil. "Varianta se stáhnutím se z šampionátu je vyloučena," řekl v rozhovoru pro Auto Bild Motorsport. Podle Marka zvěsti vznikly na základě nedorozumění při telefonátu mezi Mateschitzem a jeho krajanem Nikim Laudou, jenž momentálně působí u Mercedesu.

"Po závodě v Malajsii Niki Lauda zavolal Meteschitzovi. Projednávali jak téma týmové taktiky, tak i problémy s pneumatikami. Vzhledem k tomu, že byl Dietrich nespokojen s rychlou degradací pneumatik, řekl, že závody přestávají být zajímavé a začínají postrádat smysl. Nejspíš ho Niki jen špatně pochopil a poté všechno proniklo do tisku," dovysvětlil Marko původ celé aféry.

Další článek: Kubica potvrdil, že se svezl v simulátoru Mercedesu

Témata článku: , ,