Helmut Marko prozradil, kdy začne sezóna formule 1

Kolotoč formule 1 se roztočí v červenci na Red Bull Ringu.
Helmut Marko prozradil, kdy začne sezóna formule 1

Podle původního kalendáře F1 by měla sezóna začít ve Francii, ale to je téměř vyloučeno a starý kalendář už stejně neplatí. F1 tak cílí na Rakousko, kde přípravy vede Helmut Marko.

Poradce Red Bullu řekl Ö3, že se chystají dva závody na Red Bull Ringu. První v neděli 5. července, druhý o týden později v neděli 12. července. Red Bull Ring tak vzdal poměrně ambiciózní nápad uspořádat závod v průběhu týdne.

Situace se může do července samozřejmě změnit. Největší nebezpečí představuje druhá vlna, kdy by počet nakažených v Rakousku začal po uvolnění opatření opět výrazně růst.

Celkově by na okruhu mělo být méně než 2 tisíce lidí. Všichni s čerstvým negativním testem na COVID-19. Fanoušci a ani novináři nebudou na okruh vpuštěni. 

A po Rakousku? „Probíhají diskuse s dalšími evropskými organizátory,“ potvrdil Marko.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zažene FIA Ferrari do kouta? Nová pravidla ji dávají do rukou silnou zbraň

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.